ZELENÝ ČAJ GUNPOWDER - sypaný 100 g

ZELENÝ ČAJ GUNPOWDER - sypaný 100 g

Kód produktu:
Dostupnosť:
Skladom
Cena: 2,64€ Bez DPH: 2,20€
Popis

Tento čaj  je pôvodom z Číny - balený na Srí Lanke. 
Rolované celé lístky zeleného čaju.
Jedná sa o stredne silný, tmavozelený nápoj príjemne hladkej chuti.

Legenda hovorí, že názov Gunpowder (Strelný prach) dal tomuto čaju mladý obchodník s čajom, ktorému drobné, skrútené zelené guličky pripomínali strelný prach. Pôvodne sa predával s označením podľa veľkosti – napr. Špendlíková hlavička či Hrášok.
Taktiež čínsky názov Zhucha (Ču-čcha, Perlový čaj) je veľmi popisný. Gunpowder je čínsky zelený čaj vyrobený z mladých čajových listov tmavozelenej farby a poskytuje číry nápoj trpkej chuti s jemnou dymovou arómou. Krútenie vybraných krehkých čajových lístkov do tohto neobvyklého tvaru vyžaduje zvláštnu zručnosť. Pevné skrútené guličky však vydržia dlhšie ako iné zelené čaje, ktoré uskladnením rýchlo strácajú chuť.

Pri príprave čaju drobné guličky zazvonia a zacinkajú v šálke. Po preliatí horúcou vodou sa rozvinú ako kvietky, ktoré plávajú a klesajú ku dnu, vytvárajúc z odtieňou zelenej farby očarujúce vzory, čo pitie čaju obohacuje ešte o potešenie pre oči. Vznikne tmavo zelený nápoj nezapomenuteľnej vône a nahorklej chuti, ktorá však nie je nepríjemná a dlho vydrží v ústach.

PRÍPRAVA ČAJU:
Zelený čaj zalievame 70-80 stupňovou vodou, ktorá prešla varom. Na jednu 2,5 dcl šálku dáme 1 čajovú lyžičku sypaného čaju. Následne lúhujeme 2-3 minúty a po precedení podávame. 
Tento čaj je viac nálevový. Je ho možné zaliať aj 3-krát.


Čaj Gun Powder obsahuje veľa zdraviu prospešných látok, rovnako ako ostatné zelené čaje, vrátane čajových polyfenolov, zinku, flavonoidov a fuloridu. Pre vysoký obsah fluoridov je doporučený ako prevencia proti zubnému kazu. Znamenitý nápoj na povzbudenie organizmu 

Recenzia (0)

Napísať recenziuPoznámka: HTML nie je preložené!

-            +

Odoslaním recenzie súhlasíte s jej uverejnením. Zároveň súhlasíte s uverejnením všetkých osobných údajov, ktoré ste uviedli v texte recenzie a svoje meno. Osobné údaje spracovávame v súlade s dokumentom o Ochrane osobných údajov.