ARTHROCURCUM 90 TABLIET – VÝŽIVOVÁ BOMBA PRE KĹBY A KOSTI

ARTHROCURCUM 90 TABLIET – VÝŽIVOVÁ BOMBA PRE KĹBY A KOSTI

Kód produktu:
Dostupnosť:
Skladom
Cena: 28,20€ Bez DPH: 23,50€
Popis

Výživový doplnok s glukozamínom, chondoitinom, MSM, kadidlovníkom a kurkumou- Výživová BOMBA pre kĺby a kosti !

Zloženie: glukosamín sulfát 2KCL,
chondroitín sulfát, metyl sulfonyl metán (MSM), kurkuma extrakt (Curcuma longa), kadidlovník pilovitý - extrakt (Boswellia serrata), emulgátory: (mikrokryštalická celulóza), prípravky na zväčšovanie objemu (Isomalt, polyetylénglykol, karboxymetylcelulóza sodná, hydroxypropylmetylcelulóza(HPMC), stabilizátory(polyvinyl- pyrrolidon), protihrudkujúce
látky (talk/mastenec, stearát horečnatý), síran zinočnatý.

MSM je používaný na pomenovanie zlúčeniny methylsulfonylmethan. Tejto látke sú prisudzované rôzne priaznivé účinky, vďaka čomu sa stala obľúbenou súčasťou potravinových doplnkov určených na kĺbovú výživu. Je určené najmä pre ľudí pociťujúcich ťažkosti s kĺbmi, ktoré im spôsobujú nepríjemné bolesti. Špeciálne ich ocenia športovci či ľudia starších vekových kategórií, ktorí sú na problémy s kĺbmi náchylnejší.

 

Glukosamín je prirodzene sa vyskytujúca látka, vedecky preukázaná pre zachovanie zdravých kĺbov.
Glukosamín je hlavnou zložkou chrupky, ktorá je používaná na absorbovanie nárazov a zmierňuje tlak na kĺby, bez chrupavky by bol každý pohyb bolestivý. Chrupka je obzvlášť citlivá na opotrebovanie a časom sa náš zdravotný stav môže zhoršiť a prejavovať sa bolestivými a stuhnutými kĺbmi.
Výskum naznačuje, že glukosamín môže pomôcť opraviť poškodené spojovacie tkanivá, ako chrupky a zrýchliť regeneráciu týchto tkanív v tele.

Predpokladá sa, že glukosamín môže zvýšiť odolnosť vašej chrupky zvýšením prítomnosti vody a živín v kĺbe. Rada štúdií dokonca naznačujú, že glukosamín môže pomôcť znovu vybudovať novú chrupku, ako náhle dôjde k poškodeniu, pomáha obnoviť funkciu kĺbov a pohyblivosť.

Sila Glukosamínu je dôležité najmä pre tých, ktorí sú fyzicky aktívny a cvičia pravidelne, pretože sú náchylnejšie ku predčasnej degenerácie kĺbov kvôli opakovaniu pohybov počas cvičenia.

Slovenský názov boswellie je kadidlovník pílovitý. Jedná sa o strom rastúci v Indii, severnej Afrike a na Strednom východe. Pre výrobu extraktu sa používa kôra stromu a jeho živice. Tá má na kĺby priaznivé účinky. Kyselina boswellová pôsobí tlmivo na aktivitu interleukinov a leukotrienov, ktoré podporujú a udržujú zápalové procesy v hociktorom telesnom orgáne. Ich dosah je porovnateľný s kyselinou acetylsalicylovou (aspirínom), ale na rozdiel od nej nedráždi ani nepoškodzuje žalúdok a črevá, neznižuje (zvýšenú) teplotu a neriedi krv.

Kurkuma obsahuje kurkumín, ktorý má výrazné protizápalové účinky. Priemerná výživová hodnota v 1 dennej dávke:
(1 tabletka): Glukozamin 148,5mg -** ,Chondroitin sulfát: 250 mg -**,MSM 167mg -**, Kurkumín:90mg-**,
Kyselina boswellova: 65mg -**,Zinok:3,3mg.(33%) *ODD: denná referenčná hodnota vzťahujúca na dospelých
**: denná referenčná hodnota nie je stanovená.

 

UPOZORNENIE:Tento prípravok sa neodporúča používať tehotným ženám a dojčiacim matkám,
alergikom na mušle a kôrovce,luďom ktorý mali alebo majú zlčový kameň alebo sú náchylní na túto chorobu.
Tento prípravok sa neodporúča pre ludí ktorí užívajú antiagreganciá.

Recenzia (1)

Napísať recenziuPoznámka: HTML nie je preložené!

-            +