CESNAKOVÝ DOPLNOK - ALLIMAX 30

CESNAKOVÝ DOPLNOK - ALLIMAX 30

Kód produktu:
Dostupnosť:
Skladom
Cena: 11,50€ Bez DPH: 9,58€
Popis

VYZBROJTE SA DO SYCHRAVÝCH DNÍ

30 toboliek

Expirácia 08/2018

Chrípka

 

Vírusy chrípky každoročne podliehajú miernym genetickým mutáciam. Chrípka sa ako sezónne ochorenie najčastejšie vyskytuje v zimných alebo skorých jarných mesiacoch.
Zdrojom chrípky je nakazený človek alebo zviera. Prenáša sa kvapôčkovým spôsobom, t.j. hovorením, kašlaním, kýchaním a podobne.

 CHRÍPKA je prudký zápal dýchacích ciest, ktorý sa uplynutím inkubačnej doby, t.j. priemerne po 1-2 dňoch ( v rozmedzí 18 hodín - 7 dní), prejaví rýchlym nástupom horúčky, zimnicou, veľkými bolesťami hlavy, svalov, kĺbov a pocitom ťažkej únavy. Niektorí nakazení majú nutkanie na vracanie (najmä deti), chorí tiež často trpia spavosťou, možné sú aj poruchy vedomia až halucinácie ( niekedy preto býva vyslovené podozrenie na zápal mozgových blán).

Typický je suchý, dráždivý kašeľ, poprípade tiež bolesť za hrudnou kosťou. 

KOMPLIKÁCIE CHRÍPKY:

K najčastejším komplikáciam patrí zápal pľúc, zápal vedľajších nocových dutín, zápal stredného ucha...

K vzácnym komplikáciam patrí zápal CNS alebo zápal srdca.

 Najohrozenejšou skupinou sú seniori a malé deti, z dôvodu komplikácií.

 PREVENCIA:

 Vitamín C

Vitamín D

Anýz

Zázvor

Badyán - obsahuje shikimovú kyselinu - protivírusový efekt

Cesnak, Chilli, chren - uvoľňujú hlieny

Slepačí vývar - uvoľňuje upchatý nos

Dostatočný prísun tekutín - voda, šípkový čaj, mätový čaj, zelený čaj

Dostatočný spánok a odpočinok

Otužovanie

 

ALLIMAX - obsahuje prírodné antibiotokum Alicín.

 

ALICÍN - pomoc pri prevencii i liečbe vírusových ochorení, teda aj chrípky.

 

 Alicín obsiahnutý v ALLIMAX-e môže pomôcť pri prevencii a liečbe:

 • BAKTERIÁLNYCH infekcií
 • PLESŇOVÝCH infekcií
 • VÍRUSOVÝCH infekcií

 

Allicinmax je jediný výrobok na Slovensku, ktorý obsahuje skutočný, stabilzovaný alicín a môže to aj dokázať.

 

Len jedna tobolka ALLICINMAX-u denne zapitá vodiu počas vášho hlavného jedla - poskytne dostatok alicínu pre vaše zdravie a celkovú pohodu.

 

NÁDCHA, CHRÍPKA a väčšina infekcií:

 

Ak cítite, že na vás 'ide' nádcha alebo chrípka - môžete užiť 10 aj viac toboliek v jednej dávke alebo opakovane na zmiernenie príznakov.Keď pocítite účinok - vráťte sa na základnú dávku 1 tobolka denne.

 

BEZPEČNOŤ a TOXIKOLÓGIA:

Testy odsúhlasené anglickou vládou ukázali, že až 777 toboliek denne v jednej dávke sa môže užiť bez akýchkoľvek negatívnych účinkov!

 

AKNÉ: užívajte 2-4 tobolky denne aspoň 4 týždne

 

AFTY: rozpustite tobolku vo vode a kloktajte 2-3x denne podľa potreby

 

KINETÓZA - NEVOĽNOSŤ PRI CESTOVANÍ: PREVENCIA: užívajte 1-2 tobolky denne spolu s probiotikami sedem dní pred cestovaním.

 

ČO JE ALICÍN?

Alicín je zlúčenina, ktorá sa v nedotknutom strúčiku cesnaka nenachádza.

Vzniká až vtedy, ked sa cesnak pokrája alebo podrví, vo forme sírovej zlúčeniny, keď sa alín zlúči s enzýmom zvaným alináza - vtedy začína chemická reakcia.

Výskumníci zistili fascinujúcu vec, kým je strúčik cesnaku narušený - alín i alináza bú uložené v odlišných komôrkých - úplne oddelené. Keď je však štruktúra strúčika narušená tieto dve látky sa zlučujú a vytrvárajú ALICÍN.

Prvou vytvorenou zlúčeninou je teda alicín. Práve táto zlúčenina má pozoruhodné antibiotické vlastnosti a hlavne schopnosť posilňovať imunitu. Na jednej strane stimuluje imunitu, ale je tiež schopná ničiť patogény a detoxikovať organizmus. Nanešťastie alicín vytvorený z čerstvého cesnaku je nestabilný a rýchlo sa mení na približne 200 ďalších zlúčenín obsahujúcich síru. Alicín sa teda vyprodukuje v priebehu niekoľkých sekúnd, ale žiaľ jeho účinok rovnako rýchlo zaniká. Prírodná forma alicínu je nestabilná.

Preto mnohé výživové doplnky, ktoré obsahuju nestabilizovaný alicín majú malý alebo vôbec žiaden antimikrobiálny činiteľ.

AlliMAX®

ako jediný obsahuje 100% stabilizovaný alicín

a je bez cesnakového zápachu

 

Kedy môže byť Alicín užitočný?

 

 • artritída
 • astma
 • vysoký krvný tlak
 • kvasinková infekcia
 • afty
 • zvýšená hladina cholesterolu
 • cukrovka
 • zápal ďasien
 • infekcia očí
 • infekcia uší
 • infekcie močového mechúra
 • mykóza nechtov
 • lupiny
 • lymská borelióza
 • parazity
 • pásový opar
 • preeklampsia
 • psoriáza
 • alergie
 • sinusitída
 • tuberkulóza
 • bradavice
 • ďalšie bakteriálne infekcie ( Staphylococus aureus, Salmonella typhimurium, Salmonella dublinii, Salmonella enteriditis, Shigella, Streptococus pyogenes)

 

A čo surový cesnak?

 

Cesnak má právom liečiacu povesť . Uznávali ho Egypťania, Babylončania, staroveký Gréci, Číňania, Vikingovia, Indovia i Rimania.

Zlúčeniny síry nie sú jediným pozitívom cesnaku. Obsahuje aj vitamíny B1, B2 a C a množstvo ďalších dôležitých látok, napríklad jód, draslík, sodík, vápnik, železo i kyselinu kremičitú, sacharidy a malé množstvo bielkovín.

Avšak, čo sa týka alicínu - len samotná konzumácia cesnaku nie je riešením. Jednak je vedecky zistené, že množstvo alicínu uvoľneného z rôznych odrôd cesnaku sa veľmi líši ( môže to byť až 10- násobne), a potom, museli by sme skutočne pochrúmať obrovské množstvo cesnaku, aby sme mali z alicínu úžitok pri vážnych diagnózach. To by sme však dlho nevydržali, a bolo by to nebezpečné pre našu žalúdočnú sliznicu, nehovoriac o spoločenských dôsledkoch.

 

Každý kút našej planéty je domovom mikróbov. Mnohé z nich sú nevyhnutné pre naše zdravie, pre zdravie živočíchov i rastlín. Mikrób, ktorý spôsobuje infekčné ochorenie aelbo je spúšťačom chronického ochorenia - označujeme ako patogénny.

Napríklad TUBERKULÓZA - infekčný zabijak ľudstva, je spôsobená baktériou Mycobacterium tuberculosis. Dodnes je takou závažnou hrozbou pre zdravie, že je odborníkmi prirovnávaná k časovanej bombe. V celosvetovom meradle tbc zabíja viac ľudí ako aids, malária a tropické choroby spolu: 8000 ľudí denne. Výskyt TBC sa v súčasnosti zvyšuje. Okrem toho, sa objavila tuberkulóza - rezistntná na antituberkulotiká. Tuberkulóza je tak v niektorých prípadoch ťažko liečiteľná infekčná choroba. Predpokladá sa, že vo svete je momentálne infikovaných 50 miliónov ľudí.

Prečo je TBC opäť na vzostupe?

NEDBANLIVOSŤ - pozornosť sveta sa zamerala viac na iné infekčné ochorenia (AIDS) - a tak v čase, keď obavy sveta v súvislosti s tbc slabli, bacily tbc silneli. Dnes útočia na viac ľudí vo väčšom počte krajín než kedykoľvek predtým v dejinách.

HIV/AIDS - TBC je 'cestujúcim spoločníkom' vírusu HIV a AIDS-u. Keď sa človek infikuje vírusom HIV - pravdepodobnosť, že dostane TBC sa zvýši 30x.

MULTIREZISTENTNÁ TBC - Tzv. 'superbacily' sa stávajú skutočnosťou. V mnohých krajinách - dvaja z troch pacientov ukončia liečbu predčasne. Keď znovu ochorejú, môže byť ťažšie toto ochorenie liečiť - prežívajúce baktérie znovu útočia a odolávajú dostupným liekom proti tbc.

Pozitívnou informáciou je liečiteľnosť tbc alicínom. Je to spôsobené tým, že alicín má sklon usadiť sa v pľúcnpm tkanive. Preto je užitočný pri hrudných infekciách a iných pľúcnych chorobách ( astma). Alicín tiež podporuje imunitný systém a umožňuje telu bojovať so závažným ochorením.

 

V posledných rokov s príchodom letného obdobia dochádza k zvýšenému výskytu ochorení, ktorých pôvodcovia sa prenášajú prostredníctvom potravín (potravinové suroviny, pokrmy, jedlá, nápoje, voda). Môžu sa vyskytovať ojedinele alebo v menších či väčších epidémiách. Pre hnačkové ochorenia je charakteristický fekálno-orálny prenos – pôvodcovia nákazy sa dostávajú do organizmu ústami a odchádzajú stolicou (zriedka močom). U hnačkových ochorení je postihnutý tráviaci trakt ( nutkanie na zvracanie, zvracanie, bolesti brucha, hnačky, teplota).

Potraviny môžu byť kontaminované prvotne – nedostatočne tepelne spracované živočíšne produkty (mäso, mlieko, vajcia, med) alebo druhotne – kontaminácia stykom s vonkajším prostredím pri výrobe, spracovávaní, doprave , uskladnení a predaji (znečisteným prachom, kvapôčkami vzduchu, hmyzom, znečistenými rukami chorých).

 

Medzi najčastejšie sa vyskytujúce hnačkové ochorenia patria salmonelózy, bacilárna dyzentéria (úplavica) a iné hnačkové ochorenia spôsobené baktériami, vírusmi a toxínmi.

Najviac ochorení sa vyskytuje v mesiacoch júl až september a postihujú všetky vekové kategórie. Pri tomto type nákazy je ALLIMAX velmi účinným doplnkom. Nemal by chýbať v žiadnej dovolenkovej lekárničke.

 

AKO SA ALLIMAX® ODLIŠUJE OD OSTATNÝCH CESNAKOVÝCH DOPLNKOV?

 Žiadny iný cesnakový doplnok NEOBSAHUJE STABILIZOVANÝ alicín. Ostatné cesnakové doplnky sa spoliehajú len na schopnosti tela vytvárať alicín v momente, keď prehltnete tabletu alebo kapsulu. Cesnakové olejové doplnky sú vyrobené destilovaním čerstvého cesnaku, vyrobený olej sa potom riedi a vkladá do kapsúl. Tak sa zničí väčšina, ak nie všetky, vlastnosti alicínu. Niektoré práškové cesnakové doplnky môžu vytvárať alicín, ale závisí to od prevládajúcich žalúdočných podmienok a uskutočnenie premeny na alicín môže trvať aj niekoľko hodín.

 

AlliMAX® nepotrebuje čakať, aby sa premena na alicín vykonala, keďže už sám OBSAHUJE alicín. Keď AlliMAX® vchádza do žalúdka, rozpúšťa sa kvôli lepšiemu vstrebaniu do krvného obehu a rozpadá sa, aby vytvoril alicínové deriváty. Alicín nachádzajúci sa v doplnku AlliMAX® obľubuje kyslé prostredie žalúdka, na rozdiel od iných doplnkov, ktoré sa v kyslých podmienkach nemusia aktivovať.

 

 

 

 

 

Recenzia (0)

Napísať recenziuPoznámka: HTML nie je preložené!

-            +

Odoslaním recenzie súhlasíte s jej uverejnením. Zároveň súhlasíte s uverejnením všetkých osobných údajov, ktoré ste uviedli v texte recenzie a svoje meno. Osobné údaje spracovávame v súlade s dokumentom o Ochrane osobných údajov.