STÉVIA CUKROVÁ - drvené listy 100g

STÉVIA CUKROVÁ - drvené listy 100g

Kód produktu:
Dostupnosť:
Vypredané
Cena: 3,60€ Bez DPH: 3,00€
Popis
Americkí indiáni používali lístky stévie na osladenie nápojov a pokrmov, a takto sa používa v mnohých krajinách, ako napríklad Japonsko.
Sušené lístky stévie sa v súčastnosti používajú aj v Európe ako prírodné sladidlo, vhodné na sladenie čaju, kávy, zákuskov či iných sladkých lahôdok.
Sušené lístky pomáhajú znižovať vysoký krvný tlak, hladinu cholesterolu a taktiež znižujú glykémiu.
Extrakty zo stévie môžu obmedziť rad nebezpečných baktérií ústnej mikroflóry, preto sa extrakty zo stévie používajú do zubných pást a ústnej vody.
Stevia taktiež pomáha pri znižovaní vysokého krvného tlaku, znižuje pocit únavy a túžbu po tabaku a alkoholických nápojoch, znižuje glykémiu, hladinu cholesterolu, rozširuje cievy.
STÉVIA patrí medzi najlepšie prírodné sladidla pretože nemá vedľajšie účinky.
Prirodzene sladí je 40x sladšia ako cukor, extrakty zo stévie  sú aj 300 krát sladšie ako cukor.

Pomáha pri chudnutí a redukuje telesnú hmotnosť. Energetická hodnota stévie je nulová, čo prináša výhodu pri redukcii telesnej hmotnosti.

Stévia znižuje plynatosť a kyslosti žalúdka , upokojuje podráždený žalúdok , pomáha urýchliť zotavenie z drobných neduhov.
 
Stévia odolá teplote až do 200 stupňov Celzia.

Pomáha doliečiť škrabance rýchlo a bez jaziev. Stévia je  dobrý upokojujúci prostriedok na pokožku pri poštípaní alebo bodnutí hmyzom, popáleninách a iných kožných problémoch.
Vynikajúci je na to vodný extrakt zo stévie. Návod: 1-2 čajové lyžičky drvených listov zo STÉVIE vylúhujte v 2-3 dcl studenej alebo teplej vody. Vyrobíte si výborný extrakt proti vyrážkam, akné, zápalom na pokožke, štípancom, dermatitídam...a dokonca i proti vráskam...

V oblasti kozmetiky sa stévia používa do zubných pást a ústnych vôd. Stévia rebaudiana dokáže ničiť množstvo nebezpečných baktérií ústnej mikroflóry. Tým pádom si vieme pomôcť pri paradentóze a ďalším kvasným či zápalovým procesom v dutine ústnej.

Stéviu  je možné použiť i ako vlasovú vodu. spomaľuje proces šedivenia, znižuje tvorbu lupín a zlepšuje celkový stav vlasovej pokožky a tiež dodáva lesk vlasom. 

Krajina pôvodu: PARAGUAJ

 
Recenzia (0)

Napísať recenziuPoznámka: HTML nie je preložené!

-            +