GHÍ - prepustené maslo 150 ml

GHÍ - prepustené maslo 150 ml

Kód produktu:
Dostupnosť:
Skladom
Cena: 5,04€ Bez DPH: 4,20€
Popis
GHÍ - prepustené maslo 150 ml
Ghí, čiže prepustené maslo, sa pripravuje z klasického masla, ale má úplne iné vlastnosti. Prisudzuje sa mu schopnosťodvádzať z tela toxíny, posilňovať zrak a obranné schopnosti organizmu či regenerovať bunky. Prepustené maslo však nie je rozpustené maslo. Ghí sa pripravuje niekoľko hodín, vyžaduje teda dosť času i trpezlivosti.
Ghí je veľmi dobre stráviteľné a používa sa všade tam, kde sa bežne používajú tuky, vrátane natierania na pečivo. Maslo GHÍ je výborné pre ľudí trpiacich alergiou alebo neznášanlivosťou laktózy.

Hlavnou výhodou ghí je bod prepaľovania, ktorý sa oproti konvenčnému maslu (150 °C) posunul na hranicu 250 °C. Zaujímavé je, že ghí nie je potrebné uchovávať v chladničke. Traduje sa, že čím je staršie, tým je lepšie. Dozrieva ako víno a výborne sa spája so širokou škálou korenia a byliniek. Alebo na sladko - s medom :)

Ghí od Salvia Paradise je vyrábané tradičným zpôsobom. V strednej Evrope poznáme prepustené maslo už niekoľko stoviek rokov. Pravé ghí má príjemnú orieškovo-maslovú chuť a lákavú arómu.

Zloženie: Maslový tuk najménej 99,3 %

Recenzia (0)

Napísať recenziuPoznámka: HTML nie je preložené!

-            +