Rybí olej natural Ultra D

Rybí olej natural Ultra D

Kód produktu:
Dostupnosť:
Skladom
Cena: 19,66€ Bez DPH: 16,38€
2 ks a viac - 19,50€
3 ks a viac - 18,90€
Popis

ZIMNÁ OMEGA-3

Vysoko čistený rybí olej obohatený vitamínom  D prírodného pôvodu, bez príchute, neutrálny, čistý.
Vysoká čistota /HP-high purity/ prevyšujúca štandard Európskeho liekopisu EPh.

MNOŽSTEVNÉ ZĽAVY!

Pri odbere 2ks -  cena 19,50 € za kus

Pri odbere 3 ks - cena 18,90 € za kus

OLEJ Z TREŠČEJ PEČENE je vynikajúcim zdrojom vitamínu D a A. Olej z treščej pečene tiež obsahuje DHA (t.j. omega-3 mastnú kyselinu, čiže kyselinu dokosahexaenovu)

DHA je kyselina podstatná pre vývoj mozgu a nervový systém. 

 

Ultra vysoký obsah vitamínu D, 400 I.U./ 1ml.

 
4-násobná koncentrácia vitamínu D v porovnaní s olejom z treščej pečene. Bez rizika predávkovania vitamínom A.
 
Čistý zdroj vitamínu D, neobsahuje vitamín A.
 
Maximálna stimulácia imunity pri liečbe všetkých druhov onkologických ochorení.
 
Závažné imunodeficitné stavy detí a dospelých – časté a opakujúce sa infekcie, vírusové infekcie, herpes.

 

Diagnostikovaná osteoporóza a zvýšenie vstrebávania kalcia z potravy.
 
Akútny nedostatok vitamínu D a potreba rýchlejšieho nárastu hladiny. Vitamín D sa ukladá v tukovom tkanive, hladina v sére sa zvyšuje postupne niekoľko týždňov kým sa dosiahne optimálna hodnota. S dávkou 1000 až 2000 jednotiek denne sa čas potrebný pre dosiahnutie optimálnej hladiny skracuje. 
 
Olej je dezodorizovaný – zbavený zápachu po rybách, neutrálnej chuti, vhodný na priame užívanie po lyžičkách.
Nedostatok vitamínu D spôsobuje zhoršenie vstrebávania vápnika z potravy a pri dlhodobom nedostatku vedie k rachitíde – krivici detí, zhoršuje priebeh osteoporózy dospelých, zapríčiňuje mäkkosť a lámavosť kostí. Príjem vápnika a horčíka musí byť sprevádzaný dostatočným príjmom vitamínu D. Ak sa v dôsledku nedostatku vitamínu D zníži vstrebávanie a hladina vápnika v krvi, dochádza k aktivácii prištítnej žľazy a následne k zvýšenej tvorbe parathormónu. Parathormón zvýši tvorbu kalcitriolu v obličkách a zároveň umožní vyplavenie vápnika z kostí aby sa využil pre dôležitejšie metabolické funkcie akými sú neutralizácia kyslosti tkanív.
Vitamín D je „slnečný“ vitamín, ktorý je úplne rozdielny od akéhokoľvek iného vitamínu, pretože to vlastne ani nie je vitamín.
Vitamín D je prohormón, ktorý naše telo produkuje z cholesterolu.
Bez adekvátnej hladiny tohto hormónu by sme mohli zomrieť. Je to nevyhnutná živina pre náš imunitný systém, pretože umožňuje nášmu organizmu produkovať viac ako 200 antimikrobiálnych peptidov, ktorú sú nepostrádateľné v boji proti širokému spektru infekcií.
Keď naše orgány premenia vitamín D v krvnom obehu na calcitriol (hormonálna alebo aktíva verzia vitamínu D), môžu ho potom použiť k oprave bunkových poškodení, vrátane poškodení súvisiacich s rakovinovými bunkami a nádormi.

Vitamín D má v skutočnosti 2 formy. Vitamín D2 a D3. Vitamín D2 (ergocalciferol) je jeho syntetická forma.
Táto forma však nie je vhodná a nevykazuje veľké pozitívne účinky. Tejto forme by sme sa mali zďaleka vyhnúť.
Na druhej strane je tu vitamín D3 (cholecalciferol), ktorý je prirodzenou formou vitamínu D.
Naše telo ho tvorí po vystavení sa slnku, ale dá sa prijať aj z iných zdrojov ako sú vaječné žĺtka, orgánové mäsá, živočíšne tuky(surové mlieko), olej z treščej pečene a ryby (losos, makrela, tuniak a sardinky).
ZAujímavosťou je, že 90% D3 je produkovaných prostredníctvom opaľovania.
Z potravinových zdrojov môžeme získať asi 200-400 IU vitamínu D denne, čo je výrazne málo oproti minimálnej dennej potrebe 600 až 1000 IU.


 
Nedostatočná hladina vitamínu D (menej ako 25ng/ml aktívnej 25-OH formy) je vysoko pravdepodobná u ľudí trpiacich súčasne dvomi a viacerými z nasledovných ochorení: osteoporóza, ochorenie srdca, vysoký tlak, autoimunitné ochorenie, depresia, chronický únavový syndróm, chronická bolesť a niektoré druhy rakoviny. Pri uvedených ochoreniach a najmä pri kombinácii viacerých je opodstatnené zisťovanie hladín vitamínu D a prípadné podávanie doplnkov vitamínu D.
Nedostatkom vitamínu D trpia viac ľudia s tmavšou kožou, tmavšie fototypy a ľudia vyhýbajúci sa pobytu na slnku.
Vedecké štúdie P. Goldberga z roku 1974 ukázali že podozrivo vysoký výskyt sklerózy multiplex v oblastiach sveta ktoré dostávajú relatívne nízke dávky slnečného žiarenia môžu v skutočnosti poukazovať na nedostatok vitamínu D. Začiatkom 80. rokov minulého storočia vedci zistili že bunky imunitného systému obsahujú receptor (miesto kde sa iná molekula viaže), ktorý je aktivovaný vitamínom D. Aktívna forma vitamínu D, kalcitriol je vlastne hormón ktorý ovplyvňuje bunkovú imunitu. Následné štúdie ukázali že injekčne podávaný D vitamín pomohol pri liečbe autoimunitných ochorení:
skleróza multiplex
diabetes 1.typu (cukrovka závislá od inzulínu)
reumatoidná artritída a lupus
 
Ďaľšie štúdie z roku 1999 potvrdili že podávanie vitamínu D bolo spojené so znížením rizika vzniku diabetes 1.typu (cukrovky).
 
Vitamín D je nesmierne dôležitý pre deti. Zabezpečuje nielen normálny vývoj kostí. Deti potrebujú zvýšené množstvo vitamínu D rovnako pre správny vývoj imunitného systému.
 
Novšie výskumy ukázali že deti s dostatočným príjmom vitamínu D majú menej alergických ochorení, astmy, ekzémov, autoimunít a v dospelosti majú znížené riziko výskytu srdcovo-cievnych ochorení.
Len nedávno vedci na Univerzite v Pittsburghu zistili, že nedostatok vitamínu D je jedna z hlavných príčin preeklampsie.
Preeklampsia je ochorenie počas tehotenstva, ktoré môže spôsobiť smrť aj matky, aj dieťaťa.
Spôsobuje 76 000 úmrtí ročne a postihuje asi 7% prvorodičiek a môže prejsť až do eklampsie, ktorá spôsobuje záchvaty a často smrteľné komplikácie pečene, obličiek, pľúc, krvi a nervového systému.
Eklampsia spôsobuje 15% úmrtí matiek počas tehotenstva.

Ďalšou unikátnou vlastnosťou vitamínu D je jeho vplyv na epilepsiu. Už v roku 1974 sa vedci úspešne pokúšali liečiť epilepsiu pomocou vitamínu D2(horšej formy vitamínu D).
Nedávno však bola vykonaná ďalšia štúdia na liečbu epilepsie vitamínom D.
Vedci liečili pacientov s epilepsiou jedno rázovými dávkami vitamínu D3 vo výške až 40 000-200 000 IU, aby ich dostali z nízkych hladín.
Pacienti boli vo veku od 10 do 42 rokov a mali hladinu vitamínu D od 4 do 34 ng/ml s priemernou hladinou len 11,8 ng/ml.
Po liečbe vitamínom D3 zvýšili svoje hladiny na 23-45 ng/ml s priemernou hladinou 38 ng/ml.
Čiže stále boli v nedostatočných hladinách. Napriek tomu výsledky boli takéto:
  • 10 z 13 subjektov znížili počet záchvatov
  • Celková redukcia záchvatov bola 40%
  • 5 pacienti zažili 50% zníženie záchvatov
Problémom epileptikov však zostávajú dve veci.
Prvá je, že pri častých záchvatoch môžu mať problém zostať na slnku a byť aktívny.
Druhým problémom sú lieky na epilepsiu, pretože bránia metabolizmu vitamínu D.
Prečo má vitamín D taký účinok na epilepsiu?
Epilepsia je ochorenie centrálneho nervového systému, zvlášť mozgu.
Vitamín D však ovplyvňuje vyše 3 000 génov a má receptory v mozgu, mieche a centrálnom nervovom systéme, a preto môže zvýšiť počet dôležitých chemikálií v mozgu, ktoré sú potrebné k ochrane mozgových buniek.

Nedostatok vitamínu D súvisí aj s neplodnosťou.
Nie je tajomstvom, že ľudia v severných krajinách majú počas zimy zníženú schopnosť počatia. Podľa jedného austrálskeho výskumu z roku 2008, jedna tretina z 800 neplodných mužov mala nižšie než normálne hladiny vitamínu D. Zo 100 mužov, ktorí boli ochotní zmeniť životný štýl (prestať fajčiť, minimalizovať príjem kofeínu a alkoholu, znížiť hmotnosť a zaviesť vitamíny a antioxidanty do stravy), 11 z nich do 3 mesiacov úspešne počali dieťa bez akýchkoľvek IVF postupov.
U mužov, vitamín D je základ pre zdravý rozvoj jadier spermových buniek a pomáha zachovať kvalitu semena a počet spermií. Vitamín D tiež zvyšuje hladinu testosterónu.

 
 
 
Recenzia (0)

Napísať recenziuPoznámka: HTML nie je preložené!

-            +

Odoslaním recenzie súhlasíte s jej uverejnením. Zároveň súhlasíte s uverejnením všetkých osobných údajov, ktoré ste uviedli v texte recenzie a svoje meno. Osobné údaje spracovávame v súlade s dokumentom o Ochrane osobných údajov.

Odporúčame dokúpiť