DETSKÝ RYBÍ OLEJ OMEGA -3 od 6 mesiacov

DETSKÝ RYBÍ OLEJ OMEGA -3 od 6 mesiacov

Kód produktu:
Dostupnosť:
Skladom
Cena: 7,50€ Bez DPH: 6,25€
Popis
PRÍRODNÝ RYBÍ OLEJ PRE DETI

 Detský rybí olej zo severských tresiek vyrábaný na Islande zaručuje nielen najvyššiu kvalitu, ale aj prirodzený najvyšší obsah omega-3 mastných kyselín.

 

OMEGA 3 HP natural baby  50 ml

Rybí olej je získaný z celých tresiek - až 40% OMEGA-3 !

Podávanie rybieho oleja s prirodzenými protizápalovými účinkami chráni imunitný systém dieťaťa, znižuje riziko závažných autoimunitných reakcií následkom častých, intenzívnych (polyvalentných) vakcinácií.

Biologická využiteľnosť omega-3 MK podľa vedeckých zistení je najvyššia pri podávaní v prirodzenej, triglyceridovej forme, čiže vo forme prírodného rybieho oleja.

Deti vo veku do 6 rokov nemajú rozvinutú schopnosť metabolickej premeny (konverzie) rastlinných omega-3 (ALA), preto je nesmierne dôležité zabezpečenie príjmu takzvaných 'hotových omega-3' EPA a DHA (ryby, rybí olej) ktoré sa priamo zapájajú do tvorby prostaglandínov riadiacich imunitu bez nutnosti konverzie.

 

HP - High Purity - najvyšší stupeň čistoty výrazne prevyšujúci požiadavky Európskeho liekopisu.

 

Detský rybí olej zo severských tresiek vyrábaný na Islande zaručuje nielen najvyššiu kvalitu, ale aj prirodzený najvyšší obsah omega-3 mastných kyselín.

 

Absolútna čistota, čerstvosť, neutrálna chuť umožňuje podávať olej najmenším deťom po kvapkách priamo do úst alebo primiešať do obľúbeného nápoja, pokrmu.

Obsah balenia - 50 ml (1500 kvapiek) - 50 denných dávok po 30 kvapiek.

 

Dávkovanie:

deti do 10 kg       - 10 kvapiek

deti do 10 -15 kg  - 20 kvapiek

deti nad 15 kg      - 1/2 kávovej lyžičky (1ml)

 

 

OMEGA-3 HP natural baby predstavuje jedinečný prírodný produkt umožňujúci podávanie esenciálnych omega-3 mastných kyselín deťom vo veku už od 6 mesiacov.

 

 

OMEGA-3 HP natural baby je odporúčaný hlavným pediatrom SR, schválený ÚVZSR (OHVBPKV3107/2011).

 

 

Omega-3 pre deti - výhody:

 

  • Koncentrácia a pamäť - Omega-3 si naše telo nevie vytvoriť - nachádza sa iba v strave. Väčšina dnešných jedál však Omega-3 neobsahuje. Viaceré štúdie dokázali pozitívny vplyv pri pravidelnom podávaní rybieho oleja. Jedným z nich je zlepšená koncentrácia u detí, čo tiež znamená zlepšenie vzdelávania a výrazné zlepšenie správania detí. 
  • Hyperaktivita (ADHD)  - je neschopnosť sústrediť sa na dlhší čas, alebo sústrediť sa na jednu konkrétnu úlohu. Vyše 40% detí trpiacich ADHD má veľmi nízku úroveň esenciálnych mastných kyselín DHA a EPA. DHA je jeden z najdôležitejších tukov, ktoré sa nachádzajú v mozgu. Rybí olej obsahuje viac DHA a EPA, než akékoľvek jedlo, ktoré môžeme prijať. Sústredenosť detí sa pri dlhodobom užívaní rybieho oleja značne zlepší, deti sú pokojnejšie, menej impulzívne. Zlepšuje sa ich schopnosť učiť sa. Štúdia u detí s ADHD prebiehala v Austrálii  bez akýchkoľvek iných chemických liekov. Neboli hlásené žiadne nežiaduce účinky. 
  • Vývoj oka - v prvých rokoch, ale najmä od narodenia do troch rokov, prechádza oko dieťaťa obrovskými zmenami. Rozvoj zraku zahŕňa aj koordináciu oko-ruka. Hlavne očná sietnica potrebuje veľké množstvo omega-3 tuku DHA (kyseliny dokosahexaenovej). Z tohto hľadiska je materské mlieko (za prepokladu, že matka prijíma dostatok DHA)  pre dieťa to najlepšie. Deti, ktorých matky nemôžu z rôznych dôvodov dojčiť - môžu získať DHA z rybieho oleja, čo im zabezpečí ostré videnie. Biologická využiteľnosť Omega-3 podľa vedeckých zistení je najvyššia pri podávaní v prirodzenej forme - prírodného rybieho oleja. Najbohatším prirodzeným zdrojom je rybí olej z celých tresiek - obsahuje až 40% omega-3. Olej sa jednoducho dávkuje - nie je problém s prehĺtaním. 
  • Alergia - jednou z hlavných výhod Omega-3 sú protizápalové účinky. Zmierňujú príznaky sennej nádchy, infekcie dutín, kožných alergických prejavov  a astmy.  
  • Reumatoidná artritída - chronické zápalové ochorenie, primárne napáda kĺby, ale môže sa objaviť aj v iných častiach tela. Rybí tuk je veľmi efektívny pri znižovaní zápalu v tele. 
  • pomáha deťom s autizmom
    AUTIZMUS -  je duševná porucha, ktorá postihuje deti už od ranného detstva. Je to choroba, ktorá sa prejavuje špecifickými príznakmi, v ktorých dominuje uzavretosť jedinca v jeho vlastnom svete a neschopnosť vnímať a chápať pre zdravých ľudí bežné vnemy. Preto tieto deti boli doteraz označované za nevdelávateľné, čo je však v príkrom rozpore s praktickými, mnoho desaťročí známymi poznatkami vo vyspelom zahraničí. Tieto deti potrebujú špeciálny typ starostlivosti a vzdelávania, vďaka ktorej sú schopné z veľkej časti vrátiť sa do “nášho sveta” a sú schopné plnohodnotného života.

Autizmus je porucha, ktorá postihuje spôsob akým dieťa komunikuje a nadväzuje vzťahy s ostatnými ľuďmi.

Nové výzkumy biochemikov vo Veľkej Británií ukazujú možnosti liečby niektorých príznakov autizmu.

 

Dr. Gordon Bell nie je len vedcom , ale aj otcom autistického dieaťa. Verí, že Omega 3, nachádzajúce sa v rybom oleji zmierňuje niektoré zásadné známky autistického chovania.

 

Dr. Bell založil svoju teóriu na štúdiách, že deťom s autizmom chýbajú esenciálne mastné kyseliny. Jeho závery ukazujú, že dve tretiny detí trpia uvedeným nedostatkom. Vo svojej prezentácií doporučuje podávať autistickým deťom potravinové doplnky s kyselinou eikosapentaenovou (EPA), kyselinou gammalinoleovou (GLA) a vitamínom E.

U detí, ktoré denne užívali potravinové doplnky s EPA, GLA a vitamínu E, pozoroval zmiernenie agresie a hyperreaktivity a zlepšenie spánkových porúch, ktoré sú pri autizme veľkým problémom. V niektorých prípadoch pozoroval zlepšenie v reči, v základnom chovaní a rovnako aj v schopnosti koncentrovať sa.

Omega-3 mastné kyseliny sú nenahraditeľné pre zdravý vývoj mozgu, nervového systému, zlepšujú mentálne schopnosti detí, tvoria súčasť očnej sietnice, zabezpečujú ostré videnie a vyváženú funkciu imunity. DHA je priamou stavebnou jednotkou neurónov.
 
Podávanie rastlinných omega-3 nedokáže plnohodnotne nahradiť príjem EPA a DHA. Obzvlášť DHA je možné považovať za esenciálnu, nakoľko schopnosť biologickej premeny z ALA na DHA je u detí takmer nulová. Deti v útlom veku sú závislé na príjme EPA a DHA – takzvaných "hotových omega-3" z materského mlieka alebo z náhradného živočíšneho zdroja – rybieho oleja. "Hotové omega-3" EPA a DHA (materské mlieko, ryby, rybí olej) sa priamo zapájajú do tvorby prostaglandínov riadiacich imunitu bez nutnosti metabolickej konverzie.
Upozorňujeme na mnohé náhradné kojenecké výživy (kojenecké mlieka) obsahujúce len rastlinné omega-3. V skutočnosti sú tieto náhradné mlieka omega-3 deficitné.
 
Zabezpečenie optimálneho príjmu omega-3 pomáha predchádzať vzniku alergií, účinne eliminuje atopické ekzémy detí.Podávanie rybieho oleja s prirodzenými protizápalovými účinkami chráni imunitný systém dieťaťa, znižuje riziko závažných autoimunitných reakcií následkom častých , intenzívnych (polyvalentných) vakcinácií.
 
Biologická využiteľnosť omega-3 MK podľa vedeckých zistení je najvyššia pri podávaní v prirodzenej, triglyceridovej forme, čiže vo forme prírodného rybieho oleja. Množstvo produktov vrátane detských obsahuje polosyntetické koncentráty omega-3 v etylesterovej forme so zníženiu biologickou využiteľnosťou.

Rybí olej OMEGA-3 HP natural baby je získavaný z telesného tuku celých severských rýb, nie len z pečene rýb, preto obsahuje minimálne množstvá vitamínu D podobne ako bežné potraviny – morské ryby. Podávaním rybieho oleja z celých rýb nie je možné predávkovanie vitamínom D ani pri súčasnom podávaní iných zdrojov vitamínu D.

Podávanie rybieho oleja OMEGA-3 HP natural baby nenahrádza podávanie Vigantolu (vitamínu D) ale zabezpečuje prírodný zdroj omega-3 MK. Vigantol neobsahuje žiadne omega-3, ktoré sú vo výžive detí nedostatkové – deficitné. Rybí olej z celých rýb je zdrojom esenciálnych omega-3 mastných kyselín, nie vitamínu D.
 
Súčasné podávanie Vigantolu a rybieho oleja bolo konzultované s hlavným pediatrom SR. S ohľadom na zanedbateľný obsah vitanínu D v rybom oleji pre deti je riziko nadmerného príjmu vylúčené a odporúča sa podávať súčasne Vigantol aj zdroj omega-3 – detský rybí olej. Obe zložky sú esenciálne pre prospievanie dieťaťa.
 
Ak preferujete podávanie vitamín D z prírodných zdrojov, je potrebné podávať olej získaný špeciálne z treščej pečene, ktorý obsahuje 100 I.U. vit. D v 1 ml. Pre porovnanie obvyklá denná dávka vitamínu D podávaná vo forme kvapiek (Vigantol) deťom je 1 až 2 kvapky denne, čiže 500 až 1,000 I. U. denne. Z uvedeného vyplýva že ani olej z treščej nemôže úplne nahradiť podávanie vitamínu D, nakoľko dieťaťu nie je možné podať 10 ml  oleja z treščej pečene denne (=1,000 I.U. vit.D) z dôvodu prekročenia maximálnej dávky vitamínu A (10,000 I.U. v 10 ml).
 
Vigantol kvapky je možné plnohodnotne nahradiť len produktom OMEGA-3 HP UltraD, 2,5ml obsahuje 1000 U.I.vitamínu D = 2 kvapky Vigantol. Zároveň produkt neobsahuje vitamín A, je bez rizika prekročenia limitu pre vitamín A. Z legislatívnych dôvodov však uvedený produkt nie je oficiálne určený pre deti z dôvodu chýbajúcej overovacej klinickej štúdie u detí.
Omega-3 mastné kyseliny sú nenahraditeľné pre zdravý vývoj mozgu, nervového systému, zlepšujú mentálne schopnosti detí, tvoria súčasť očnej sietnice, zabezpečujú ostré videnie a vyváženú funkciu imunity. DHA je priamou stavebnou jednotkou neurónov.
 
Podávanie rastlinných omega-3 nedokáže plnohodnotne nahradiť príjem EPA a DHA. Obzvlášť DHA je možné považovať za esenciálnu, nakoľko schopnosť biologickej premeny z ALA na DHA je u detí takmer nulová. Deti v útlom veku sú závislé na príjme EPA a DHA – takzvaných "hotových omega-3" z materského mlieka alebo z náhradného živočíšneho zdroja – rybieho oleja. "Hotové omega-3" EPA a DHA (materské mlieko, ryby, rybí olej) sa priamo zapájajú do tvorby prostaglandínov riadiacich imunitu bez nutnosti metabolickej konverzie.
Upozorňujeme na mnohé náhradné kojenecké výživy (kojenecké mlieka) obsahujúce len rastlinné omega-3. V skutočnosti sú tieto náhradné mlieka omega-3 deficitné.
 
Zabezpečenie optimálneho príjmu omega-3 pomáha predchádzať vzniku alergií, účinne eliminuje atopické ekzémy detí.Podávanie rybieho oleja s prirodzenými protizápalovými účinkami chráni imunitný systém dieťaťa, znižuje riziko závažných autoimunitných reakcií následkom častých , intenzívnych (polyvalentných) vakcinácií.
 
Biologická využiteľnosť omega-3 MK podľa vedeckých zistení je najvyššia pri podávaní v prirodzenej, triglyceridovej forme, čiže vo forme prírodného rybieho oleja. Množstvo produktov vrátane detských obsahuje polosyntetické koncentráty omega-3 v etylesterovej forme so zníženiu biologickou využiteľnosťou.
Viac na NUTRACEUTICA.SK
 

 

 

Recenzia (1)

Napísať recenziuPoznámka: HTML nie je preložené!

-            +

Odoslaním recenzie súhlasíte s jej uverejnením. Zároveň súhlasíte s uverejnením všetkých osobných údajov, ktoré ste uviedli v texte recenzie a svoje meno. Osobné údaje spracovávame v súlade s dokumentom o Ochrane osobných údajov.