KONOPNÝ OLEJ 500ml SUM BIO RAW

KONOPNÝ OLEJ 500ml SUM BIO RAW

Kód produktu:
Dostupnosť:
Skladom
Cena: 13,80€ Bez DPH: 11,50€
Popis

Konopný olej patrí medzi najhodnotnejšie rastlinné oleje, pripisuje sa mu množstvo zdravotných účinkov, najmä vďaka vysokému obsahu omega-3 polynenasýtených mastných kyselín (ALA) a vitamínu E, ale aj z dôvodu vyváženého pomeru omega-3 a omega-6 mastných kyselín. Faktom je, že už jedna 1 lyžica nášho konopného oleja obsahuje cca 2,5g ALA, čo je minimálne 30x viac, ako lyžica slnečnicového oleja(jeden z najbežnejších olejov takmer v každej priemernej domácnosti). 

Náš konopný olej je vďaka poctivo vybranej surovine a pravidelnému testovaniu každej šarže skutočne najkvalitnejším na trhu, so zaručenou čistotou a deklarovaným obsahom nutrientov, lisovaný za studena z konopných semienok z kontrolovaného ekologického poľnohospodárstva, navyše fľašovaný v ochrannej atmosfére. Kupujete vždy čerstvý produkt, lisovaný a plnený maximálne niekoľko týždňov predtým, ako sa dostane k Vám. Vďaka odrode Finola, z ktorej sa náš konopný olej lisuje, obsahuje 2-3x viac GLA (vzácna kyselina gama-linolénová) ako bežný konopný olej. GLA sa obvykle uvádza ako účinná pomoc pri zápalových ochoreniach, ekzémoch, psoriáze a hormonálnej nerovnováhe (hlavne u žien v prechode), tieto účinky však doteraz neboli dostatočne preukázané. Kvalitný konopný olej chutí vynikajúco (nie je horký ani trpký) a má krásnu zelenú farbu... Nemusíte ho tak do seba dávať samotný po lyžičkách, ale pokvapkajte či nalejte si ho na ktorékoľvek hotové jedlo, ktoré príjemne dochutí a ako bonus aj krásne dozdobí. Alebo zamiešajte do šalátu, do pomazánky, nalejte na hrianku! Skúste spraviť majonézu, zmiešajte konopný olej, kozí jogurt, trochu horčice a byliniek...Mňam! A ak ho fakt do seba nemôžete dostať, lebo ste zarytý požívač bravčovej masti, tak sa s ním môžete aspoň natrieť - ukľudňuje a zvláčňuje pokožku!

 

Výnimočne kvalitný bio konopný olej, najobľúbenejší produkt na trhu! 

GMO FREE, Raw Food, bezlepkový produkt.

 

 

80% polynenasýtených mastných kyselín (PUFA), čo je najviac medzi rastlinnými olejmi vôbec. PUFA (Omega-3 a Omega-6) sú všeobecne považované za zdraviu prospešné tuky. Podmienené je to však ich vzájomným pomerom. V poslednom čase sa javí nadmerný príjem hlavne Omega-6 oproti Omega-3 ako jeden z faktorov vzniku mnohých civilizačných ochorení. Za ideálny sa považuje pomer 2 až 3:1, čomu presne zodpovedá práve konopný olej. Konopný olej obsahuje aj výnimočnú GLA (kyselinu gama-linolénovú) a SDA (kyselinu stearidonovú). Okrem toho obsahuje cca 10% mononenasýtených mastných kyselín (Omega-9), ktoré obsahuje napr. aj olivový olej. Zvyšných cca 10% sú nasýtené tuky, ktorých obsahuje absolútne najmenej zo všetkých zdrojov. Preto z konopného oleja nepriberiete, naopak, môže významne pomôcť pri chudnutí.

Okrem toho olej obsahuje vitamín E vo veľmi účinnej forme gama-tokoferolu, fytosteroly, chlorofyl.

 

Výživové údaje: 
(Priemerné nutričné hodnoty v 100ml výrobku = 92g)
Energetická hodnota: 3450Kj/820Kcal 
Bielkoviny: 0g 
Karbohydráty: 0g 
Tuky: 92g (z toho: Trans: 0; Nasýtené: 8g, Mononenasýtené (Omega-9): 9g, Polynenasýtené: min.75g z toho: Omega-6: 54g (z toho GLA: min.4g), Omega-3: min.20g (z toho SDA: 1-2g)
Cholesterol: 0, Sodík 0 
Vitamíny: E: 60%*
*doporučenej dennej dávky
GLA = kyselina gama-linolénová (Omega-6)
SDA = kyselina stearidonová (Omega-3)
Zloženie: 
100% za studena lisovaný olej z *bio konopných semienok, živá strava (raw food). Fľašované v ochrannej atmosfére pre zachovanie dlhodobej čerstvosti. *bio = z ekologického poľnohospodárstva.
Krajina pôvodu: 
Kanada
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

 

 

 

Recenzia (1)

Napísať recenziuPoznámka: HTML nie je preložené!

-            +