KONOPNÝ OLEJ SUM BIO RAW 250ml

KONOPNÝ OLEJ SUM BIO RAW 250ml

Kód produktu:
Dostupnosť:
Vypredané
Cena: 6,48€ Bez DPH: 5,40€
Popis

Malá verzia konopného oleja vhodá pre "začiatočníkov" :) Extra zdravé nenasýtené mastné kyseliny Omega-3 a Omega-6, asi najlepší panenský olej vôbec...

Výživové údaje: 

 

(Priemerné nutričné hodnoty v 100ml výrobku = 92g)
Energetická hodnota: 3450Kj/820Kcal 
Bielkoviny: 0g 
Karbohydráty: 0g 
Tuky: 92g (z toho: Trans: 0; Nasýtené: 8g, Mononenasýtené (Omega-9): 9g, Polynenasýtené: min.75g z toho: Omega-6: 54g (z toho GLA: min.4g), Omega-3: min.20g (z toho SDA: 1-2g)
Cholesterol: 0, Sodík 0 
Vitamíny: E: 60%*
*doporučenej dennej dávky
GLA = kyselina gama-linolénová (Omega-6)
SDA = kyselina stearidonová (Omega-3)

Zloženie: 

100% za studena lisovaný olej z *bio konopných semienok, živá strava (raw food). Fľašované v ochrannej atmosfére pre zachovanie dlhodobej čerstvosti. *bio = z ekologického poľnohospodárstva.
Krajina pôvodu: 
KanadaKonopný olej sa získava zo semien technického konope, preto neobsahuje THC, ktoré sa vyskytuje v zelených častiach indického konope. Konopný olej používa ľudstvo po celé tisícročia a dobre ho poznali už aj Číňania a Gréci. 

Vďaka vysokému obsahu nenasýtených mastných kyselín omega-3 a omega-6 sa radí k najcennejším rastlinným olejom.
Omega-3 a omega-6 mastné kyseliny sú v konopnom oleji v ideálnom pomere a patrí do skupiny esenciálnych mastných kyselín, ktoré si ľudský telo nevie samo vytvoriť, takže ich môže získavať iba stravou. 

Okrem toho je v ňom obsiahnutý tiež nesmierne dôležitý vitamín E.
Konopný olej má svetlo až temne zelenú farbu a príjemnú chuť s orieškovým podtónom. 

V kuchyni sa dá používať rovnako ako iné bežné oleja, ale je škoda ho zahrievať na vyššie teploty ako 180 ° C, pretože s vyššou teplotou sa z neho vytráca vzácne látky. Ideálne je teda používať ho v studenej kuchyni. Jeho výhodou je to, že v porovnaní s bežne používanými olejmi, obsahuje menšie množstvo nasýtených mastných kyselín.
Konopný olej BIO RAW PANENSKÝ sa využíva nielen na konzumáciu, ale aj v kozmetickom a farmaceutickom priemysle. 

Pridáva sa napríklad do hydratačných a regeneračných krémov, mastí proti akné, lupienke a atopickému ekzému, alebo do rôznych masážnych emulzií.

 
 
 
 
  
Recenzia (0)

Napísať recenziuPoznámka: HTML nie je preložené!

-            +