ALCHEMILKA ŽLTOZELENÁ VŇAŤ 100 g

ALCHEMILKA ŽLTOZELENÁ VŇAŤ 100 g

Kód produktu:
Dostupnosť:
Skladom
Cena: 2,64€ Bez DPH: 2,20€
Popis
Kontryhel, Ženský plášť, Divý muškát, Husia nôžka, Rosička, Rakovie zelie, Alchemilla, Lady’s Mantle, Gelbgriner Frauenmantel..
Alchemilka patrí medzi trvalky.  Je to rastlina ako stvorená pre ženy, lebo jedinečne pôsobí na všetky ženské choroby a ťažkosti.
Jej najdôležitejšími účinnými látkami sú triesloviny (najmä tanín so sťahujúcimi účinkami), horčiny, silice, organické kyseliny, kyselina salicylová, fytosteroly, falovonoidy, flavony, isoflavony a minerálne látky. Je vynikajúcim zdrojom fytohormónov.
Alchemilka blahodárne pôsobí nielen pri menštruačných poruchách, výtoku, pri ochorení podbrušia a nevoľnostiach v prechode, ale pomáha tiež v začínajúcej puberte a spolu s rebríčkom obyčajným (myší chvost obyčajný) priaznivo ovplyvňuje menštruáciu. 

Tradičné užitie: 1 polievkovú lyžicu sušenej byliny zalejeme 250ml vriacej vody. Necháme 10 minút vylúhovať, scedíme a môžeme piť 1-4 šálky denne.


Ustanovenie nariadenia  Európskeho parlamentu a Rady (ES) č.1924/2006 o výživových a zdravotných tvrdeniach nám nedovoľuje informovať vás o účinkoch  tejto byliny na Váš organizmus.
Informácie o pôsobení  dohľadáte vo voľne dostupných zdrojoch alebo  v herbári.
 
Recenzia (0)

Napísať recenziuPoznámka: HTML nie je preložené!

-            +

Odoslaním recenzie súhlasíte s jej uverejnením. Zároveň súhlasíte s uverejnením všetkých osobných údajov, ktoré ste uviedli v texte recenzie a svoje meno. Osobné údaje spracovávame v súlade s dokumentom o Ochrane osobných údajov.