ORGANICKÝ KREMÍK Si+ 500 ml

ORGANICKÝ KREMÍK Si+ 500 ml

Kód produktu:
Dostupnosť:
Skladom
Cena: 16,90€ Bez DPH: 14,08€
Popis

ORGANICKÝ KREMÍK vo forme koloidného rozoztoku je zdrojom kremíka vo forme veľmi ľahko prijateľnej ľudským organizmom.

Organický kremík je vhodný najmä pri nedostatku v organizme. 

Kremík je po kyslíku druhý najrozšírenejší prvok na Zemi. Je to biogénny prvok ktorý sa vyskytuje v živých organizmoch. Je to modrošedý a kryštalický polokov, ktorý má čiastočne kovový lesk a jeho štruktúra je veľmi podobná diamantu.

ZDROJOM  kremíka sú ovos, jačmeň, zemiaky, červená repa, kukurica, pór, zelené fazuľky, cibuľa, cvikla, špenát, kel, jahody, uhorky, mango, zeler, špargľa, rebarbora, paprika, sójové bôby, hnedá ryža, jablká, pomaranče, hrozienka, špenát, paradajky, arašidy, mandle...

Všeobecne platí, že rastlinné zdroje majú vyšší obsah kremíka, v porovnaní so živočíšnymi zdrojmi. Preto odporúčame jesť hlavne zrná s vysokým obsahom vlákniny, výrobky z obilnín, a koreňovú zeleninu. Ďalej červené víno, pivo (1l obsahuje 19-60 mg kremíka), hrozienka, celozrnný chlieb, hnedá ryža, zelené fazuľky a minerálne vody ktoré obsahujú zdroj kremíka. Ďalšie bežné zdroje sú jačmeň, ovos, orechy, sušené ovocie, banány, koreňová zelenina, špenát, morské plody, melón, pohanka, kapusta, tekvica, zeler .... Pitná voda môže tiež obsahovať určité množstvo kremíka.

Hlavným príznakom NEDOSTATKU kremíka je citlivosť na chlad, človek cíti chlad aj v horúcich mesiacoch. Príznaky nedostatku kremíka sú zrejmé predovšetkým ako anomálie spojivového tkaniva ako aj kostí. Ďalšími príznakmi sú napríklad starnutie a zlá kvalita kože, krehké nechty, vrásky, suché krehké vlasy a aj strata vlasov a zlý vývoj kostí.

O KREMÍKU sa hovorí, že je prvkom života.

Kremík je základom kĺbov, kostí, chrupaviek, väzivového tkaniva a krvných ciev. Pokiaľ je nedostatok kremíka v organizme, tak je nahradený vápnikom. Avšak kremík je dôležitý nielen pre spojivové tkanivá, ale je to veľmi dôležitý prvok života. Tajomná epifýza je kalcinovaná u detí starších ako 5 rokov. Dokonca aj vlasy sa skladajú zo 70 % z kremíka. Pri nedostatku kremíka sa viac ako 70 prvkov zo 100 neosvojuje organizmom, alebo sa osvojuje nesprávne. Akákoľvek proti parazitárna očista organizmu a liečenie človeka musí byť spojené s rýchlym nasýtením organizmu kremíkom.

V organizme sa nachádza celkovo cca 7g kremíka, pričom s pribúdajúcim vekom sa množstvo kremíka v organizme zmenšuje. U starých ľudí tento úbytok predstavuje až 80%.
Množstvo kremíka prijímaného v potrave neustále klesá. Tento pokles je spôsobený modernou produkciou potravín, manipuláciou s vodou a jej čistením a výrobou zeleniny v hydrofóbnom prostredí. Preto je potrebné obsah kremíka sledovať a dopĺňať vhodnou úpravou stravného lístka, prípadne užívaním výživových doplnkov.
Nedostatok kremíka spôsobuje rýchle a predčasné starnutie všetkých buniek a tkanív, rýchle vyčerpanie, ubúdanie telesných a duševných schopností. Pri nedostatku v organizme sa môže spomaliť rast, vývoj kostí, zubnej skloviny, spôsobuje poruchy tvorby kolagénu, kostí, zdravej kože a ciev, dochádza k osteoporóze, vypadávaniu vlasov, lámavosti nechtov, starnutiu pokožky, artérioskleróze, k zvyšovaniu lámavosti a priepustnosti ciev vrátane vlásočníc. 

KREMÍK z organizmu začne odvádzať všetko, čo tam nepatrí. Vyhadzuje bunky preplnené toxickým odpadom, voľnými radikálmi, rádionuklidmi, slovom všetkým, čo ruší optické vlastnosti organizmu. Robí tak neagresívne, nenápadne a uvoľňuje priestor pre tvorbu nových buniek, teda naštartuje regeneráciu. Kremík organizmus vyčistí, toxíny by totiž inak skončili v pečeni alebo v obličkách.

KĹBY - je nevyhnutný pri produkcii chrupavky kĺbov a zabraňuje bolestiam kĺbov.

KOSTI A ŠĽACHY - stimuluje DNA pre syntézu kostných buniek (osteoblastov), podporuje syntézu elastanu a kolagenu, zabraňuje vzniku osteoporózy

SRDCE A CIEVY - znižuje vnútornú pórovitosť výstelkových ciev, čo znemožňuje vznik aterosklerotických zhlukov, pružnosť ciev znemožňuje tvorbu cholesterolu. Keď obsah kremíka v spojovacom tkanive rýchlo klesá, je možné pozorovať zníženie elasticity stien artérií a zväčšuje sa ich priepustnosť.

POKOŽKU - je nevyhnutný pri syntéze kolagénu, svojim pôsobením znemožňuje tvorbu vrások, pokožka je hladká, zdravá a dobre prekrvená .

VLASY - spôsobuje, že vlasy sú pružné a lesklé, majú menšiu tendenciu k vypadávaniu a šedé vlasy získavajú svoju prirodzenú farbu.

NECHTY - kremík spôsobuje lepšiu kvalitu nechtov, nechty sú pevnejšie a menej krehké

SLIZNIČNÁ VÝSTELKA - regeneruje sliznicu dýchacieho a tráviaceho ústrojenstva ( pažerák, žalúdok, pľúca...)

VÝZNAM KREMÍKA :

·         silné kosti

·         zdravá koža

·         pružné kĺby

·         prevencia modrín

·         normálny proces hojenia

·         normálny imunitný systém

·         prevencia alergií

·         lesklé vlasy

·         pevnosť tepien a ciev

·         pevné nechty

·         prevencia vrások

·         prevencia krvácania pri TBC

·         významná prevencia osteoporózy

 

Odporúčaná denná dávka kremíka v mg (miligram): Len veľmi malé množstvo tohto prvku je prítomné v ľudských tkanivách, preto sa odhaduje že ľudská dávka by mala byť denne od 10 do 30 mg v závislosti od veku človeka.

Priemerný príjem kremíka detí, z materského mlieka je približne 0,37 miligramov denne.
Dospelí muži – 30 až 33 mg
Dospelé ženy – 24 až 25 mg

Kremík sa neodporúča tehotným a dojčiacim ženám, vzhľadom na nedostatok dostupných vedeckých dôkazov. Kremík sa prirodzene vyskytuje v materskom a kravskom mlieku.

 

SKLADUJTE v suchu pri teplote: 5°C – 25°C Po otvorení v chladničke!
Nie je náhradou za pestrú stravu. Výrobok nie je určený tehotným a dojčiacim ženám a deťom do 3 rokov!


 

KREMÍK  je druhý najrozšírenejší prvok v prírode a súčasne jeden z najdôležitejších stopových prvkov. V ľudskom tele sa vyskytuje najčastejšie vo forme kyseliny kremičitej, a v množstve asi 1 g. Kremík plní v ľudskom organizme mnohoraké funkcie, ktoré vyplývajú z vlastností tohto prvku. Je schopný viazať vodu, zlučuje sa s mnohými zlúčeninami a vytvára pevné štruktúry.

Funkcie:

KREMÍK  je potrebný na tvorbu kostí (spolu so zinkom a meďou ), spojivových tkanív zdravých nechtov, kože, vlasov, podporuje zabudovávanie vápnika do kolagénovej matrice v začiatočnej fáze stavby kostí, chráni pred osteoporózou

 • je dôležitý na udržanie pevnosti ciev a hrá hlavnú úlohu pri prevencii srdcovo-cievnych ochorení, chráni pred lámavosťou drobných ciev a zvyšuje ich pružnosť

 • chráni pred alergiami

 • kyselina kremičitá aktivuje fagocytózu (podobne ako selén ), podporuje hojenie rán, lieči zápaly a posilňuje imunitný systém

 • tlmí škodlivý vplyv hliníka a chráni pred Alzheimerovou chorobou

 • chráni pred tvorbou močových kameňov a pred zápalmi močových ciest

 • chráni pred krvácaním pri liečení tuberkulózy pľúc a pri ich zápaloch

 • omladzuje a chráni telové štruktúry pred starnutím

  Zdroje kremíka sú (v mg/100g): cesnak(47), cibuľa(47), paprika(6,7), pažítka(14,3), petržlenová vňať(12), pór(14,4), rajčiny(2,3), šalát(16), špenát(34), uhorky(5,6), banán(7,8), melón cukrový(8,2), ríbezle červené(7,7), ríbezle čierne(4,2), šípky(9,4) a višne(5,1). Najvyšší obsah má ovos - celé zrno(425), jačmeň, pšenica - celé zrno(8) a žito(9). Údaje sú uvedené v mg/100g. Obrusovaním pšeničného zrna sa kremík podstatne redukuje.
  U ostatných druhov zeleniny a ovocia sa obsah kremíka pohybuje od zanedbateľného množstva do 3,6 mg/100g.

   

  Príznaky pri nedostatku:

  Nedostatok kremíka v organizme sa môže spomaliť rast, vývoj kostí,  zubnej skloviny, spôsobuje poruchy tvorby kolagénu, kostí, zdravej kože a ciev, pri jeho nedostatku dochádza k osteoporóze, vypadávaniu vlasov, lámavosti nechtov, starnutiu pokožky, artérioskleróze, k zvyšovaniu lámavosti a priepustnosti ciev vrátane vlásočníc, spomaľuje sa hojenie rán a hnisavých ohnísk. Nedostatok kremíka urýchľuje starnutie a zhoršenie kvality života. Nízku hladinu kremíka majú aj ľudia postihnutí tuberkulózou.

  Nedostatok kremíka v organizme je zapríčinený najmä nízkym obsahom kremíka v potravinách pestovaných na pôdach s nízkym obsahom kremíka, ale aj priemyselnou úpravou potravín, pri ktorej sa ľahko vyplaviteľné frakcie kremíka vo vode z potravín vyplavujú. Preto je potrebné obsah kremíka sledovať a doplňovať vhodnou úpravou stravného lístka, prípadne doplňovaním vo forme prípravkov.

 

Upozornenie podľa nariadenia komisie EÚ: 
Tento produkt je registrovaný ako doplnok stravy. Nemá schválené liečivé účinky a nejedná sa o liek. Nie je určené ako náhrada pestrej stravy. Neprekračujte odporúčané dávkovanie. Ukladajte mimo dosahu detí.

Recenzia (1)

Napísať recenziuPoznámka: HTML nie je preložené!

-            +

Odoslaním recenzie súhlasíte s jej uverejnením. Zároveň súhlasíte s uverejnením všetkých osobných údajov, ktoré ste uviedli v texte recenzie a svoje meno. Osobné údaje spracovávame v súlade s dokumentom o Ochrane osobných údajov.