Kapucínka - BIO výťažok z kapucínky 100ml

Kapucínka - BIO výťažok z kapucínky 100ml

Kód produktu:
Dostupnosť:
Skladom
Cena: 8,40€ Bez DPH: 7,00€
Popis
Tinktúra z kapucínky väčšej

BIO tinktúra z kapucínky  - zloženie:

Semeno kapucínky (Tropaeolum majus) , etanol, voda.

 

Obsahuje:

isothyokyanát benzylnatý, silice, draslík, olej, bielkoviny

Kapucínka väčšia je jednoročná popínavá bylina z čeľade kapucínkovitých. Táto ozdobná liečivá kráska pôvodom z Peru a Ekvádoru je veľmi nenáročná na pôdu a na záhradkách po celom svete už zdomácnela.

Rastie rýchlo a kvitne žltými, oranžovými a červenými kvetmi až do prvých zimných mrázikov. V pôvodných tropických oblastiach svojho rozšírenia, prirodzene, nevymrzne a je trvalou rastlinou. Kapucínku priviezli do Európy španielski dobyvatelia v 16. storočí. Najprv sa rozšírila ako liek proti vypadávaniu vlasov a až neskôr boli objavené jej nemalé liečivé schopnosti, o ktorých domorodí Indiáni vedeli už od nepamäti. Kvety pestrých farieb, okrúhle listy a semená tejto pozoruhodnej rastliny sú jedlé a dokonca veľmi chutné, takže okrem toho, že kapucínka skrášli okolie, je aj chutnou šalátovou rastlinou, ktorú si iste zamilujete.

Listy aj kvety obsahujú mnoho vitamínu C a majú veľmi pikantnú, ostro korenenú chuť a okrem natrhania do šalátu sa dajú pridávať do nátierok alebo len tak nimi obložiť chlieb s maslom alebo syrom, na zemiaky, či cestoviny a do obložených mís.

Mladé pupene sa dajú nakladať do octu, chutia podobne ako kapary. Semená majú z celej rastliny najpikantnejšiu chuť a na rozdiel od ostatných častí rastliny pôsobia preháňavo.

Tinktúra z kapucínky sa dá úspešne použiť proti vypadávaniu vlasov a na podporu ich rastu. Čerstvo rozdrobené listy dezinfikujú rany a urýchľujú ich hojenie.

Vhodné je tiež pridať kapucínku do urologického čaju.

Kapucínka obsahuje látky vylučujúce sa prevažne močom a pľúcami.

  Hlavnou účinnou látkou je isothyokyanát benzylnatý, radený medzi prírodné antibiotiká.

Isothyokyanát benzylnatý pôsobí proti všetkým kmeňom stafylokokov, mnohým druhom streptokokov a iným druhom baktérií a vírusov (Helikobakter Pylori)

 

Isothyokyanát benzylnatý neničí prirodzenú mikroflóru zažívacieho traktu a iných slizníc, tak ako chemické antibiotiká. Ukazuje sa ako výborný prostriedok na boj s akútnymi a predovšetkým chronickými zápalmi močového mechúra, obličiek a močových ciest. Vďaka vylučovaniu pľúcami sa užíva pri zápaloch dýchacích ciest - však odporúča sa nebrať pri astme.

V poslednej dobe je kapucínka vďaka účinku isothyokyanátu benzylnatého na zlatého stafylokoka - Staphylococcus aureus. So stafylokokom tohto typu sa počas života stretne väčšina ľudí a pre väčšinu nepredstavuje vážnu hrozbu. Problém nastáva pri oslabenej imunite a uhniezdeni stafylokoka v tele. Stafylokok potom pôsobí opakované zápaly na rôznych častiach tela a je takmer nemožné sa ho konvenčnými antibiotikami zbaviť. Tu sa ako veľmi sľubný liek ukazuje práve isothyokyanát benzylnatý, ktorý zlatého stafylokoka dokáže účinne hubiť.

 

Môže pomôcť pri:

  • zápaloch horných ciest dýchacích, mandlí, močových ciest, obličiek, vaječníkov spôsobených hlavne odolnými kmeňmi zápalových buniek a iných baktérií
  • pri problémoch s prekrvením organizmu
  • pri nepravidelnosti menštruácie
  • proti lupinám
  • pri vypadávaní vlasov
  • funguje aj u zvierat

 

 

Pozor !

Pri prekročení dávok možnosť žalúdočných ťažkostí

 

Dávkovanie :

Dospelí:   20 – 25 kvapiek

Deti:         5 – 10 kvapiek

 

Doporučujeme dodržať pravidelnosť na udržanie hladiny, t.j. každých 8 hodín a nevymeškávať dávky. Kapucínka začína pôsobiť probližne po 2 hodinách od požitia. Maximálny účinok dosahuje po 9 hodinách. 

 

 

Upozornenie :

Pre obsah alkoholu ukladať mimo dosah detí.

Nevystavovať intenzívnemu svetlu a teplu.

 

 

V kapucínke sa nachádza silica s obsahom síry v glykozidickej väzbe. Z rozdrobeného materiálu destilujú benzylhorčičnú silicu, z nerozdrveného destilujú silicu zloženú z nitrilu kyseliny fenyloctovej. Benzylhorčičná silica má značné antibakteriálne účinky, aj pri najmenšej koncentrácii pôsobí na všetkých štyridsaťšesť kmeňov baktérií Staphylococcus pyogenes aureus, ktorých nepriaznivé pôsobenie sa najviac prejavuje pri infekcii močových ciest. Rastlina obsahuje aj iné vysoko účinné antibakteriálne látky.

 

Doplnok stravy.

Nie je vhodné pre deti do 3 rokov a pri astme. Ukladať mimo dosahu detí!

Nenahrádza pestrú stravu. Neprekračujte odporúčané denné dávkovanie.

 

Recenzia (0)

Napísať recenziuPoznámka: HTML nie je preložené!

-            +

Odoslaním recenzie súhlasíte s jej uverejnením. Zároveň súhlasíte s uverejnením všetkých osobných údajov, ktoré ste uviedli v texte recenzie a svoje meno. Osobné údaje spracovávame v súlade s dokumentom o Ochrane osobných údajov.