KAPUCÍNKA väčšia 120 toboliek

KAPUCÍNKA väčšia 120 toboliek

Kód produktu:
Dostupnosť:
Skladom
Cena: 13,80€ Bez DPH: 11,50€
Popis

Isothyokyanát benzylnatý pôsobí proti všetkým kmeňom stafylokokov, mnohým druhom streptokokov a iným druhom baktérií a vírusov (Helikobakter Pylori)
Kapucínka väčšia je jednoročná popínavá bylina z čeľade kapucínkovitých. Táto ozdobná liečivá kráska pôvodom z Peru a Ekvádoru je veľmi nenáročná na pôdu a na záhradkách po celom svete už zdomácnela.

Rastie rýchlo a kvitne žltými, oranžovými a červenými kvetmi až do prvých zimných mrázikov. V pôvodných tropických oblastiach svojho rozšírenia, prirodzene, nevymrzne a je trvalou rastlinou. Kapucínku priviezli do Európy španielski dobyvatelia v 16. storočí. Najprv sa rozšírila ako liek proti vypadávaniu vlasov a až neskôr boli objavené jej nemalé liečivé schopnosti, o ktorých domorodí Indiáni vedeli už od nepamäti. Kvety pestrých farieb, okrúhle listy a semená tejto pozoruhodnej rastliny sú jedlé a dokonca veľmi chutné, takže okrem toho, že kapucínka skrášli okolie, je aj chutnou šalátovou rastlinou, ktorú si iste zamilujete.

Listy aj kvety obsahujú mnoho vitamínu C a majú veľmi pikantnú, ostro korenenú chuť a okrem natrhania do šalátu sa dajú pridávať do nátierok alebo len tak nimi obložiť chlieb s maslom alebo syrom, na zemiaky, či cestoviny a do obložených mís.

Mladé pupene sa dajú nakladať do octu, chutia podobne ako kapary. Semená majú z celej rastliny najpikantnejšiu chuť a na rozdiel od ostatných častí rastliny pôsobia preháňavo.

Tinktúra z kapucínky sa dá úspešne použiť proti vypadávaniu vlasov a na podporu ich rastu. Čerstvo rozdrobené listy dezinfikujú rany a urýchľujú ich hojenie.

Vhodné je tiež pridať kapucínku do urologického čaju.

Kapucínka obsahuje látky vylučujúce sa prevažne močom a pľúcami.

  Hlavnou účinnou látkou je isothyokyanát benzylnatý, radený medzi prírodné antibiotiká.

Isothyokyanát benzylnatý pôsobí proti všetkým kmeňom stafylokokov, mnohým druhom streptokokov a iným druhom baktérií a vírusov (Helikobakter Pylori)

 

Isothyokyanát benzylnatý neničí prirodzenú mikroflóru zažívacieho traktu a iných slizníc, tak ako chemické antibiotiká. Ukazuje sa ako výborný prostriedok na boj s akútnymi a predovšetkým chronickými zápalmi močového mechúra, obličiek a močových ciest. Vďaka vylučovaniu pľúcami sa užíva pri zápaloch dýchacích ciest - však odporúča sa nebrať pri astme.

V poslednej dobe je kapucínka vďaka účinku isothyokyanátu benzylnatého na zlatého stafylokoka - Staphylococcus aureus. So stafylokokom tohto typu sa počas života stretne väčšina ľudí a pre väčšinu nepredstavuje vážnu hrozbu. Problém nastáva pri oslabenej imunite a uhniezdeni stafylokoka v tele. Stafylokok potom pôsobí opakované zápaly na rôznych častiach tela a je takmer nemožné sa ho konvenčnými antibiotikami zbaviť. Tu sa ako veľmi sľubný liek ukazuje práve isothyokyanát benzylnatý, ktorý zlatého stafylokoka dokáže účinne hubiť.

 

Môže pomôcť pri:

  • zápaloch horných ciest dýchacích, mandlí, močových ciest, obličiek, vaječníkov spôsobených hlavne odolnými kmeňmi zápalových buniek a iných baktérií
  • pri problémoch s prekrvením organizmu
  • pri nepravidelnosti menštruácie
  • proti lupinám
  • pri vypadávaní vlasov
  • funguje aj u zvierat

 

Recenzia (0)

Napísať recenziuPoznámka: HTML nie je preložené!

-            +

Odoslaním recenzie súhlasíte s jej uverejnením. Zároveň súhlasíte s uverejnením všetkých osobných údajov, ktoré ste uviedli v texte recenzie a svoje meno. Osobné údaje spracovávame v súlade s dokumentom o Ochrane osobných údajov.