TEKVICOVÝ OLEJ S AKTÍVNYM ORGANICKY VIAZANÝM JÓDOM 250 ml FORTUNA VITE

TEKVICOVÝ OLEJ S AKTÍVNYM ORGANICKY VIAZANÝM JÓDOM 250 ml FORTUNA VITE

Kód produktu:
Dostupnosť:
Skladom
Cena: 50,00€ Bez DPH: 41,67€
Popis

FORTUNA VITAE– originál prof.TURIANICA – unikátny prírodný produkt, jeden z najväčších svetových objavov v biochémii, ocenený a uznaný špičkovými odborníkmi z Cambridge International School (UK) a chránený patentom Úradu priemyselného vlastníctva SR pre jeho jedinečnú schopnosť riešiť jódový deficit v ľudskom organizme. 

Medzi významné minerálne látky patrí aj jód. Názov jód bol odvodený z gréckeho slova jodes - modrofialový. Názov dostal podľa toho, že pri spaľovaní organickej hmoty vystupuje z popola vo forme pary, ktorá kondenzuje v modročervených kryštálikoch. 

 V roku 1915 sa zistilo, že jód je nutný na fungovanie štítnej žľazy v množstve 25 až 50 mcg. Odvtedy sa jód používa na liečenie rôznych chorôb. Jód sa vyskytuje v hormónetyroxín, ktorý je vylučovaný štítnou žľazou.

Jód je látka, ktorá sa po konzumácii potravín vstrebe takmer na 100%. V priebehu 24 hodín sa dostane do štítnej žľazy.

Z tela je jód vylučovaný obličkami. V štítnej žľaze je jód využitý hormónmi tyroxín a trijódtyronín

Celkové množstvo jódu v tele sa pohybuje okolo 40 mg, z toho 75% je uložené priamo v štítnej žľaze.

ÚLOHA JÓDU V ORGANIZME:

 • hlavnou úlohou je regulovanie rýchlosti telesného metabolizmu

 • zabezpečuje rast a vývoj organizmu

 • pomáha spaľovať prebytočný tuk

 • zabraňuje hromadeniu cholesterolu

 • je aktívny pri premene karoténu na vitamín A pri syntéze cholesterolu

 • má kladný vplyv na zvyšovanie kvality vlasov, nechtov, zubov a kože

 • veľmi kladne pôsobí aj na ukľudnenie nervov

 • reguluje rýchlosť využívania kyslíka v bunkách

 • zabezpečuje normálny duševný vývoj, mentálnu vyrovnanosť a výkonnosť mozgu

 • chráni pred rakovinou a fybrocystózou prsníkov

 • udržuje telesné zdravie, vysoké IQ, potenie a odolnosť organizmu voči škodlivým činiteľom vrátane infekčných organizmov

 

Nedostatok jódu spôsobuje mentálnu retardáciu a poruchy rastu. Príznakmi zníženej produkcie tyroxínu sú aj obezita, zrýchlený pulz, búchanie srdca, studené telo, zápcha, únava, silná menštruácia, malá odolnosť voči chladu a infekciám, nervozita a podráždenosť. Medzi hlavné príznaky nedostatku jódu patrí zväčšená štítna žľaza, známa ako struma. V dôsledku nízkeho prívodu jódu do organizmu vzniká nedostatok hormónov štítnej žľazy nazývaný hypotyroidizmus. Je pravdepodobné, že ide o autoimunitnú poruchu.

Nadbytok jódu môže spôsobiť tvorbu jódových akné, poruchy žalúdka a čriev, žihľavku a zápal spojiviek. Nadmerný príjem, v obsahu väčšom ako 10 až 30 násobok odporúčanej dávky, môže vyvolať afty, kovovú chuť, dýchacie ťažkosti, bolesti hlavy, vriedky v ústach, zdurenie slinných žliaz, kožné vyrážky, hnačku a zvracanie. Sú to príznaky tyreotoxikózy.

Odporúčané dávkovanie: 10 ml denne = 1 polievková lyžica

 • Pred vyšetrením CT, MRI, röntgenom sa odporúča užiť tri dni pred 1 x 10 ml denne, dva dni pred 2 x 10 ml denne, deň pred 3 x 10 ml.
 • V deň odberu krvi na analýzu sa olej neodporúča užívať (môže skresľovať výsledky testov k horšiemu).

 

 

Recenzia (0)

Napísať recenziuPoznámka: HTML nie je preložené!

-            +

Odoslaním recenzie súhlasíte s jej uverejnením. Zároveň súhlasíte s uverejnením všetkých osobných údajov, ktoré ste uviedli v texte recenzie a svoje meno. Osobné údaje spracovávame v súlade s dokumentom o Ochrane osobných údajov.