STÉVIA EXTRAKT -tekuté sladidlo zo stévie 100ml

STÉVIA EXTRAKT -tekuté sladidlo zo stévie 100ml

Kód produktu:
Dostupnosť:
Skladom
Cena: 6,24€ Bez DPH: 5,20€
Popis

Steviola® Fluid je tekuté sladidlo vyrobené z rastliny Stévia cukrová - Stevia Rebaudiana Bertoni, ktorá je 300x sladšia ako cukrová repa.

Stévia cukrová sa v súčasnosti pestuje kvôli svojim sladkým zlúčeninám, nazývaných glykozidy steviolu, ktoré sú skvelým nekalorickým sladidlom vhodným predovšetkým pre diabetikov, obéznych ľudí a ľudí s nízkokalorickou stravou. Okrem glykozidov steviolu obsahuje aj množstvo vitamínov, aminokyselín, chlorofyl, bielkoviny, vlákninu a množstvo minerálov a stopových prvkov. Sladivé látky - glykozidy steviolu, extrahované z Stévia cukrová - Stevia Rebaudiana Bertoni, majú nulovú kalorickú hodnotu. 
Steviola® Fluid - tekuté sladidlo je vhodné pre ľudí trpiacich cukrovkou, obéznych ľudí a ľudí trpiacich vysokou kazivosťou zubov.

Stévia je nenápadná rastlinka. Pochádza z Paraguaja a jej blahodarné účinky poznali Indiáni už pred mnohými storočiami. 

Používali ju ako sladidlo, ale aj ako liečivú bylinu, napríklad na pálenie záhy, cukrovku, na dezinfekciu úst a ako prevenciu proti zubnému kazu.

 Stévia je známa v Južnej Amerike ako „yerba dulce“ v preklade sladká rastlina. 

Nedostatok cukru počas 2. svetovej vojny v Anglicku urýchlil výskum použitia Stévie ako sladidla. Výskum vykonávala Kráľovská botanická záhrada v Kew, neskôr sa však výskum zastavil. Aktivitu prevzalo Japonsko, ktoré začalo s kultiváciou Stévie v 50. rokoch minulého storočia. Koncom 70. rokov začalo Japonsko  používať Stéviu komerčne ako rastlinné sladidlo. Japonsko je v súčasnosti najväčším spotrebiteľom Stéviového extraktu, jeho použitie predstavuje 50% celkovej spotreby sladidiel. V Japonsku je Stéviový extrakt sladidlom diétnej Coca-Coly light.

Stévia obsahuje sladivé látky, ktoré nespôsobujú zvýšenie hladiny cukru v krvi, naopak, pomáhajú ho udržiavať v rovnováhe v krvi aj v pečeni.

 Antibakteriálne účinky Stévie sa využívajú aj v kozmetike, stéviove extrakty sa pridávajú napríklad do šampónov, pretože znižujú tvorbu lupín.

 

  •  100% prírodný produkt
  • má takmer nulovú kalorickú hodnotu
  • je 150x sladšie ako cukor
  • vhodné pre diabetikov, obéznych ľudí a ľudí s nízkokalorickou stravou

Zloženie Stévia Fluid - tekuté sladidlo

Rastlinný glycerín, čistená voda, glykozidy steviolu

Stévia Fluid - tekuté sladidlo dávkovanie

2 - 3 kvapky zodpovedajú 1 kocke cukru.

POZOR: Zmena receptúry (zloženia) produktu. V produkte výrobca zvýšil percento rebaudiozidu A, čo môže spôsobiť jemný zákal alebo usadeniny. Nie je to na závadu.

 

Stévia - použitie v kozmetike:

Pokožka

Vodný extrakt z listov Stévie je výborný na ošetrovanie kože ako pleťová voda. Dokáže potláčať baktérie, ktoré vyvolávajú zápaly a tým aj tvorbu akné.

Stévia zmäkčuje pokožku, tonizuje ju, zastavuje vznik vrások a znižuje výskyt rôznych zápalov. Do pohára vody stačí nakvapkať pár kvapiek extraktu a pleť potierať vatovým tampónom.

Vdaka antibakteriálnym účinkom je vdačným pomocníkom pri ochoreniach kože, napr. ekzémoch, rôznych dermatitídach, hojení drobných rán a jaziev, a pod. Má upokojujúce účinky na pokožku pri poštípaní alebo bodnutí hmyzom, pri popáleninách. Stačí nakvapkať pár kvapiek extraktu na vatový tampón a miesto potrieť.

 

Zuby a ústna dutina

V oblasti kozmetiky je extrakt zo Stévie v širokej miere využívaný ako súčasť zubných pást a ústnych vôd. Stévia rebaudiana dokáže potlačiť  množstvo nebezpečných baktérii ústnej mikroflóry.

Stévia výrazne obmedzuje tvorbu zubného povlaku a zubného kameňa, predovšetkým u detí. Zamedzuje tvorbe kvasných procesov v ústach, obmedzuje zápaly ďasien a nepríjemný zápach z úst.

Stévia má výrazné antibakteriálne a protivírusové účinky nielen v dutine ústnej, ale priaznivo pôsobí aj pri rôznych bakteriálnych a vírusových infekciách, napr. zápaly ďasien, afty, paradentóza. Stačí pár kvapiek extraktu z listov Stévie nakvapkať do pohára vody na výplach úst a kloktanie.

 Vlasy

Stévia rebaudiana ako extrakt z listov je možné použiť aj ako vlasovú vodu. Spomaľuje proces šedivenia, znižuje tvorbu lupín, zlepšuje stav vlasovej pokožky a lesk vlasov. Stačí pár kvapiek extraktu nakvapkať do vody a vlasy opláchnuť, prípadne votrieť do vlasovej pokožky.

Stéviu môžeme nakvapkať priamo do šampónu.

 

 

 

 

Recenzia (0)

Napísať recenziuPoznámka: HTML nie je preložené!

-            +

Odoslaním recenzie súhlasíte s jej uverejnením. Zároveň súhlasíte s uverejnením všetkých osobných údajov, ktoré ste uviedli v texte recenzie a svoje meno. Osobné údaje spracovávame v súlade s dokumentom o Ochrane osobných údajov.