MORINGA OLEJODÁRNA MLETÝ LIST 100 g

MORINGA OLEJODÁRNA MLETÝ LIST 100 g

Kód produktu:
Dostupnosť:
Skladom
Cena: 8,52€ Bez DPH: 7,10€
Popis
ANTIOXIDANTY, AMINOKYSELINY, VITAMÍNY, MINERÁLY

Profesor Wolfgang Vierling z Technickej univerzity v Mníchove napríklad informoval, že listy moringy obsahujú zložky znižujúce hladinu cukru v krvi
Chróm prítomný v moringe pomáha znásobiť účinok inzulínu a podporuje absorbciu glukózy z krvi. 
Samozrejme, v súvislosti s cukrovkou, samotná moringa nie je odpoveďou na rozsiahle potlačenie tejto choroby. 
Nebyť však napríklad liečiteľov z Indie, vedci by nemohli zistiť jej aktívne zložky, ktoré sa dajú kombinovať s klinickou liečbou diabetesu. 
Aj v univerzitnej nemocnici v Dakare a Senegale sa pýtali pacientov s diabetes na užívanie rôznych liečivých rastlín.
Z celkovo 41 rastlín bola moringa zo 65,9 percent najčastejšie uvádzaným prostriedkom. 


 Moringa, je vôbec najbohatšou rastlinou na živiny aká je doteraz známa.
Množstvo cenných živín a životne dôležitých látok v optimálnom pomere sa nachádza predovšetkým v listoch alebo v prášku z listov. Osobitne treba spomenúť vysoký obsah aminokyselín, pretože v listoch sa našlo až 18 z 20 známych esenciálnych aminokyselín.
Ľudský organizmus ich nedokáže sám vyrobiť, sú však dôležitým faktorom pre prenos kyslíka v tele, schopnosť koncentrácie a mnohé dôležité funkcie mozgu.

Moringa obsahuje:
  • Esenciálne aminokyseliny: chránia pred voľnými radikálmi 
  • Vitamín A: dôležitý pre zdravý zrak 
  • Vitamín C: na posilnenie imunitného systému 
  • Vápnik: nevyhnutný pre zdravé zuby a kosti 
  • Horčík: stimuluje krvný obeh  
  • Draslík: zabezpečuje správny metabolizmus 
  • Železo: dôležité pre zásobovanie buniek kyslíkom 
  • Zinok: v organizme pôsobí protizápalovo 
  • Omega-3 mastné kyseliny: nevyhnutné pre správnu funkciu mozgu 
  • Zeatín: dôležitý chemický prenášač, ktorý všetky tieto látky dopravuje tam, kde majú pôsobiť 
Prášok z listov Moringy alebo listy konzumované ako doplnok stravy počas tehotenstva môžu podporiť zdravý vývin plodu a pozitívne ovplyvniť tvorbu materského mlieka. Z organizmu matky a neskôr z materského mlieka môže dieťa dodatočne prijať veľa dôležitých vitamínov a minerálnych látok. Osobitne tu treba spomenúť aminokyseliny arginín a histidín obsiahnuté v rastline, ktoré vo fáze rastu nedokáže organizmus dieťaťa produkovať v dostatočnom množstve, ale ktoré sú pre jeho zdravý vývin nevyhnutne potrebné. 

Množstvo látok, množstvo dôvodov na vitalitu

Má vysoký obsah vitamínu A a železa, ktoré účinne bojujú proti neustálej únave a celkovej vyčerpanosti organizmu. Vitamín A a železo prispievajú k tvorbe červených krviniek a hemoglobínu zodpovedných za správny obeh kyslíka v ľudskom tele. Pokiaľ máte nedostatok vaše telo sa musí viac namáhať, aby dostalo potrebnú energiu, čoho následkom je pocit malátnosti a únavy.

Množstvo látok, množstvo dôvodov na vitalitu

Má vysoký obsah vitamínu A a železa, ktoré účinne bojujú proti neustálej únave a celkovej vyčerpanosti organizmu. Vitamín A a železo prispievajú k tvorbe červených krviniek a hemoglobínu zodpovedných za správny obeh kyslíka v ľudskom tele. Pokiaľ máte nedostatok vaše telo sa musí viac namáhať, aby dostalo potrebnú energiu, čoho následkom je pocit malátnosti a únavy.

 

Draslík náš každodenný

Na vitalitu je potrebný aj draslík. To môžte vidieť napríklad i pri športovcoch. Tenisti si veľmi často doprajú banán počas prestávky. Moringa však draslíka obsahuje oveľa viac ako toto obľúbené ovocie. jednej lyžičke moringy je ho ako v 7 banánoch.

Chrípka: 

Posilňujme svoj imunitný systém správnou životosprávou, otužovaním a dostatočným príjmom vitamínov a antioxidantov. Práve pri tom vám môže napomôcť aj Moringa olejodárna. 
Moringa je zdrojom 46-tich prírodných antioxidantov.
Medzi top antioxidanty patria – vitamín A, vitamín C, E, a zinok – a všetky sú prítomné v tomto zelenom elixíre vo vysokom množstve.
Moringa sa dlhodobo v ľudovej medicíne používala pre jej silné potizápalové účinky, antibakteriálny a antivirálny efekt ako aj vplyv na povzbudenie imunitných procesov. Pri dlhodobom užívaní prírodných vitamínov a antioxidatov moringy olejodárnej môžeme prežiť jeseň , zimu  a začiatok jari v úplnej pohode a zdraví.

 


Užitie: 1 lyžička 2-3 x denne do vody. Je možné pridať do smoothies alebo do jogurtov.

UPOZORNENIE:
Nenahrádza pestrú a vyváženú stravu. 
 
Recenzia (0)

Napísať recenziuPoznámka: HTML nie je preložené!

-            +

Odoslaním recenzie súhlasíte s jej uverejnením. Zároveň súhlasíte s uverejnením všetkých osobných údajov, ktoré ste uviedli v texte recenzie a svoje meno. Osobné údaje spracovávame v súlade s dokumentom o Ochrane osobných údajov.