Extra panenský OLIVOVÝ OLEJ 500ml

Extra panenský OLIVOVÝ OLEJ 500ml

Kód produktu:
Dostupnosť:
Skladom
Cena: 5,03€ Bez DPH: 4,19€
Popis
Latzimas EXTRA panenský olivový olej  500 ml

Extra panenský olivový olej z prvého lisovania.

 

Výberová kategória olivového oleja získaného priamo z olív výhradne mechanickými postupmi.

 

Rodinný podnik Latzimas s.a sídli neďaleko mesta Rethymno na Kréte, ktorá je pestovaním olív preslávená.

 

Tunajšie vynikajúce klimatické podmienky,dlhoročná firemná tradícia a výber najlepších olív z vlastnej odrody, dávajú vyniknúť produktu špičkové kvality.

 

Olej sa vyznačuje príjemnou vôňou čerstvých olív s nepatrným bylinným nádychom a uchováva všetky prospešné látky v plodoch obsiahnuté.

 

Svetlé sklo a plastová fľaša sú najväčšími nepriateľmi kvality vášho oleja. Aby oleje zostali neporušené vplyvom slnka a vzduchu, kupujte ich len v tmavých zelených alebo hnedých sklenených fľašiach. V opačnom prípade si môžete zdravotne viac uškodiť ako pomôcť.

 

Blízky zdroj tepla ani vystavenie priamemu slnečnému svetlu olejom vôbec neprospievajú. Teplo totiž spôsobuje, že sa v ich začínajú rozkladať prospešné polyfenoly. Chuť a aróma sa tým výrazne zmenia a vitamíny sa strácajú. Najlepšie miesto preň, podobne ako pre väčšinu vašich potravín, bude vaša špajza. 

Ak olivový olej zahrejete na vysoké teploty, znehodnotíte jeho prirodzené antioxidanty. Tento druh oleja tak nie je určený na tepelnú úpravu každého jedla. Svoje hodnoty stráca pri zahriatí nad 180°C.

Extra panenský olivový olej je určený výlučne na studenú kuchyňu. Jeho aromatické vlastnosti a jemná chuť by sa vplyvom tepla vytratili.

 

Vedeli ste že:

Gréci konzumujú v priemere 24 litrov olivového oleja na osobu za rok. Grécko je tak krajinou so svetovo najvyšším denným príjmom tejto suroviny na osobu. Obľubujú ho i Taliani a Španieli, no ich ročná spotreba sa pohybuje "len" od 13-15 litrov. 

 

OIL PULLING

Ráno hneď na lačný žalúdok si dajte lyžičku oleja do úst (pri rozpustenom oleji polievkovú lyžicu)! Na manipuláciu s kokosovým olejom by sa všeobecne nemala používať kovová lyžička. Voľte skôr drevenú alebo plastovú. 15-20 minút si ho prehadzujte v ústach, pod jazykom a pomedzi zuby. Dajte si pozor, aby ste ho neprehltli. Myslite na to, že na seba viaže všetko, čo chcete dostať z tela von.

Recenzia (0)

Napísať recenziuPoznámka: HTML nie je preložené!

-            +

Odoslaním recenzie súhlasíte s jej uverejnením. Zároveň súhlasíte s uverejnením všetkých osobných údajov, ktoré ste uviedli v texte recenzie a svoje meno. Osobné údaje spracovávame v súlade s dokumentom o Ochrane osobných údajov.