HLIVA USTRICOVÁ 120 toboliek AKTIVÁCIA IMUNITY - EXTRA VEĽKÉ BALENIE

HLIVA USTRICOVÁ 120 toboliek AKTIVÁCIA IMUNITY - EXTRA VEĽKÉ BALENIE

Kód produktu:
Dostupnosť:
Skladom
Cena: 16,32€ Bez DPH: 13,60€
Popis

Hliva patrí medzi jedlé huby s vysokou nutričnou hodnotou.
Obsahuje veľa vlákniny, sacharidy, bielkoviny, esenciálne aminokyseliny, vitamíny B1, B2, B3, B5, B7 a C.
Minerálne látky: vápnik, železo, horčík, fosfor, draslík, selén, zinok a sodík.
Okrem toho sa v hlive nachádza široké spektrum vzácnych látok, ako sú glukány, glykoproteíny, lektín, lovastatín, ostreolyzín a množstvo enzýmov.
Výskumy ukázali, že na ľudský organizmus veľmi priaznivo pôsobí polysacharid beta-D-glukán, a to nielen pri prevencii rôznych ochorení, ale aj pri ich liečbe.
Jedinečnú kombináciu zdraviu prospešných látok čerpá hliva ustricovitá v prírode z kmeňov stromov, na ktorých rastie. Dnes sa na výrobu rôznych liečivých prípravkov pestuje celoročne v prísne kontrolovaných podmienkach.


HLIVA USTRICOVÁ

120 toboliek pre ľahké užívanie

HLIVA USTRICOVÁ (Pleurotus ostreatus) je huba, ktorá z kmeňov stromov čerpá pre seba množstvo zdraviu prospešných látok. Hliva preto patrí medzi jedlé huby s vysokou nutričnou hodnotou.
Hliva obsahuje  veľa vlákniny, esenciálne aminokyseliny, vitamíny B1, B2, B3, B5, B7 a vitamínC. obsahuje aj minerálne látky: vápnik, železo, magnézium, fosfor, draslík, selén, zinok, meĎ chróm a sodík.
Okrem toho obsahuje široké spektrum vzácnych látok ako glukány, glykoproteíny, ostreolyzín a množstvo enzýmov..
Hliva však obsahuje tiež polysacharid beta D - glukán a príve ten je veľmi zaujímavý z hľadiska prevencie a liečby rôznych ochorení.

Čo je BETA glucan?

Beta glucan je zložený cukor (polysacharid).
Jeho jediným stavebným prvkom je glukóza (jednoduchý cukor).
Glukózové jednotky sú viazané vo veľkých molekulách a to tak, že výsledkom nie je sladký cukor, ktorý poskytuje energiu pre svalovú aktivitu, ale dodáva "energiu" pre aktivitu imunitných buniek.

 

BETA - D- GLUKÁN  zmierňuje zápaly, znižuje oxidačný stres, skrášľuje pleť a postavu, chráni srdce a cievy a prispieva k normálnej imunite.
Beta glucan pomáha aj v terapii viacerých typov rakoviny. 
Beta glucan je vhodné užívať pre lepšiu ochranu počas obdobia s vyššou frekvenciou infekčných chorôb, pri strese alebo vysokej psychickej či fyzickej záťaži.
Je taktiež vhodný pre deti, ktorých imunitný systém ešte len postupne vyzrieva.
Zároveň je vhodný pre dospelých, ktorí sú  v strese, ale aj pre starších, u ktorých imunita už nie je až natoľko výkonná.

Antioxidačné účinky hlivy majú aj ďalší pozitívny efekt – spomaľujú starnutie tkanív, skrášľujú a regenerujú pokožku a chránia ju pred škodlivým pôsobením UV žiarenia.

Hliva funguje ako prebiotikum. Obsahuje nestráviteľnú vlákninu inulín, ktorá slúži ako potrava pre užitočné probiotické baktérie v hrubom čreve. Pravidelná konzumácia hlivy sa osvedčila aj pri chudnutí, pretože pomáha znižovať celkový objem telesného tuku.


 
Recenzia (0)

Napísať recenziuPoznámka: HTML nie je preložené!

-            +

Odoslaním recenzie súhlasíte s jej uverejnením. Zároveň súhlasíte s uverejnením všetkých osobných údajov, ktoré ste uviedli v texte recenzie a svoje meno. Osobné údaje spracovávame v súlade s dokumentom o Ochrane osobných údajov.