VILCACORA 120 kapslí

VILCACORA 120 kapslí

Kód produktu:
Dostupnosť:
Skladom
Cena: 16,32€ Bez DPH: 13,60€
Popis
VILCACORA 120 kapslí
Pomenovanie mačací pazúr vzniklo vďaka tŕňom, ktoré vyrastajú spod stoniek listov a ktoré umožňujú liane dostať sa čo najvyššie za svetlom. Vyrastá až do výšky 30 metrov. Jej výhonky rastú pomaly. Do konečnej výšky dorastú asi 10 – 15 rokov. Vilcacora je lianovitá rastlina pochádzajúca z dažďových pralesov Peru na horských stráňach a to prevažne vo výške 800 až 2400 metrov. Zo 60 druhov vilcacory je len jediný, Uncaria tormentosa, ktorý je unikátny svojimi liečivými vlastnosťami.
Záujem o túto tradičnú indiánsku liečivú rastlinu bol okrem iného vyvolaný aj zistením, že u amazonských indiánskych kmeňov, ktoré často užívajú vilcacoru, temer nepoznajú čo je to choroba. U týchto kmeňov nezistili prakticky žiadny výskyt 
nádorových ochorení, rakoviny. Domorodí obyvatelia amazonského pralesa užívajú vilcacoru už po dlhé stáročia pri liečbe širokého spektra zdravotných problémov, týkajúcich sa najmä tráviaceho traktu a imunitného systému.

Na základe chemických rozborov Vilcacory sa predpokladá, že za svoje vynikajúce liečivé účinky vďačí najmä alkaloidom (z ktorých 6 je pomerne zriedkavých), fytopreparátom, polyfenolom, aminoglykozidom, terpénom atď. Čo je však veľmi dôležité a potvrdilo to viacero renomovaných laboratórií je, že peruánska Vilcacora neobsahuje žiadne jedovaté látky, nemá žiadne negatívne vedľajšie účinky.
Alkaloid rynkofin má vplyv na zrážanlivosť krvných dostičiek, zabraňuje tvorbe krvných zrazenín (trombov), čo do veľkej miery znižuje riziko náhlej mozgovej príhody, infarktu srdcového svalu, upchatiu žíl dolných končatín a pod. Je nápomocný takisto pri rôznych zápalových procesoch v organizme, vredy žalúdočné, dvanástorníkové, vírové ochorenia, herpesy, astma a pod.

 

Vilcacora sa odporúča hlavne pri ťažkostiach:

– žalúdočné a dvanástorníkové vredy
– zápalových ochoreniach čriev ako sú napr. Crohnova choroba, ulcerózna coilitída
– časté ochorenia horných dýchacích ciest
– astma bronchiálna
– ochorenia srdcovo-cievneho systému
– vysoký krvný tlak
– kožné výsevy, svrbivosť kože, aknózna pleť
– posilnenie imunitného systému
– rakovinové ochorenia
– prekyslenie organizmu

Neodporúča sa podávať:

– tehotným a dojčiacim ženám
– pred alebo po transplantácií kostnej drene a iných vnútorných orgánov
Zloženie: 100% Uncaria tomentosa, 320mg/tobolka, obal kapsle:HPMC (hypromelosa). Kapsle sú rastlinného pôvodu vhodné i pro vegetariánov či vegánov.
Doporučené dávkovánie: 1 tobolka 3x denne, 20 min. pred jedlom
Balenie: 120 toboliek

Recenzia (0)

Napísať recenziuPoznámka: HTML nie je preložené!

-            +

Odoslaním recenzie súhlasíte s jej uverejnením. Zároveň súhlasíte s uverejnením všetkých osobných údajov, ktoré ste uviedli v texte recenzie a svoje meno. Osobné údaje spracovávame v súlade s dokumentom o Ochrane osobných údajov.