MATCHA BIO 100g

MATCHA BIO 100g

Kód produktu:
Dostupnosť:
Skladom
Cena: 6,60€ Bez DPH: 5,50€
Popis
Matcha je vlastne druh zeleného čaju. Čerstvé čajové lístky sa rozomelú na jemný prášok. Výsledkom j ekrásna zelená farba s úžasnou chuťou a arómou.
Čaj Matcha obsahuje katechíny a aminokyseliny. Tak ako bežný zelený čaj, sa čaj Matcha podieľa na stimulácií nervového systému a tiež metabolizmu.
Vďaka teínu pocítime prílev energie a budeme sa lepšie sústrediť. 

ČAJ MATCHA obsahuje až 137x viac EGCG ako v bežnom zelenom čaji. 
EGCG je najúčinnejší antioxidant a tiež výborný pomocník pri spaľovaní tukov.

 

Príprava čaju Matcha

 Za studena:

 Čaj zmiešame s vodou (od 2 dl – 1,5 l podľa chuti) a poriadne pretrepeme. Doporučujeme pridať pár kvapiek limetky alebo trochu ovocného sirupu podľa chuti. Skvelú chuť docielite kombináciou čaju Matcha s vodou a bazovým sirupom.

 

Je dôležité, aby bol čaj Matcha vždy dôkladne rozmiešaný. Pri príprave za studena použijeme šejker alebo plastovú fľašu.

 

Za tepla:

 

Čaj  (1 čaj. lyžička)  zalejeme vodou (2 dcl)  teplotou cca 70 stupňov a poriadne rozmiešame. Pred prípravou za tepla je ideálnym pomocníkom malý šľahač mlieka na prípravu peny. Skvelú chuť docielime pridaním medu a limetky. Doporučujeme podávať s mliekom na zjemnenie chuti.

 

Čo je možné pripravovať z čaju Matcha

 

Čaj Matcha je jedinečný produkt z hľadiska rôznorodosti prípravy. Z čaju Matcha je možné pripraviť niekoľko druhov teplých a studených nápojov, koktejlov, čokolád a zmrzlín. Matcha bežne využívajú vo svojich prevádzkach nielen reštaurácie, bary a čajovne, ale tiež cukrári, šéfkuchári, pekári a ďalší. 

 

 Rozdiel medzi čajom Matcha čajom a kávou

 Základným rozdielom medzi Matcha a kávou sú živiny, ktoré sa prirodzene v oboch nápojoch nachádzajú. Káva obsahuje silný stimulant.

Matcha obsahuje theofylín a theaníny, rovnako ako množstvo minerálov, vitamínov a antioxidantov.

Kofeín z kávy je veľmi rýchlo pôsobiaci stimulant, ktorý okamžite nájde cestu do krvného obehu. Účinky sa prejavia v priebehu niekoľkých minút a vrcholia v priebehu 30 až 45 minút. Vrchol účinku kávy je často spájaný s nervozitou, potením a následným oslabením či otupelosťou. Naopak účinky čaju, teda látka, ktorá sa v ňom nachádza (theofylín) funguje úplne odlišne. Matcha obsahuje množstvo živín, ktoré obmedzujú vstrebávanie theofylínu do krvného obehu okamžite, čo vedie k postupnému uvoľňovaniu energie za čas 3 – 6 hodín.

  

 

Čaj Matcha a jeho farba

 

Matcha je skutočne 100% čistý zelený čaj. Neobsahuje žiadne farbivá, prísady alebo konzervačné látky. Dôvodom smaragdovo zelenej farby je množstvo chlorofylu v čajových lístkoch spôsobené zatienením čajovníka. Štyri týždne pred každoročným zberom sú čajové oblasti úplne pokryté plachtami. Táto špeciálna tieniaca technika zabraňuje slnečnému žiareniu až o 90%, čo má za následok, že rastliny rastú takmer v tme a chýbajúce svetlo si kompenzujú nadmernou produkciu chlorofylu. Práve z chlorofylu, ktorý je obohatený o aminokyseliny, vzniká smaragdovo zelená farba.

100g
Krajina pôvodu: Čína

Recenzia (0)

Napísať recenziuPoznámka: HTML nie je preložené!

-            +

Odoslaním recenzie súhlasíte s jej uverejnením. Zároveň súhlasíte s uverejnením všetkých osobných údajov, ktoré ste uviedli v texte recenzie a svoje meno. Osobné údaje spracovávame v súlade s dokumentom o Ochrane osobných údajov.