KURKUMOVÉ kapsle TURMERIX - 60

KURKUMOVÉ kapsle TURMERIX - 60

Kód produktu:
Dostupnosť:
Skladom
Cena: 11,90€ Bez DPH: 9,92€
2 ks a viac - 9,90€
3 ks a viac - 9,60€
Popis
KURKUMOVÉ KAPSLE TURMERIX s obsahom biologicky aktívneho komplexu kurkuminoidov

 - prírodný rastlinný prostriedok - 600 mg rastlinnej zmesy - 60 kapslí

 MNOŽSTEVNÁ ZĽAVA !!  

Zvýhodnená cena:

2 balenia - 120 kapslí v cene: 19,80 EUR - t.j. 1 balenie 9,90 €

3 balenia - 180 kapslí v cene: 28,80 EUR - t.j. 1 balenie 9,60€

 

Pri ochoreniach, ktoré vyžaduje dlhodobé podávanie (žilová trombóza, ateroskleróza, znížená mentálna kapacita z dôvodu cievnej nedostatočnosti u starších ľudí)  - vtedy je vhodné ekonomické balenie.

Kurkumové kapsle s obsahom natívneho - prírodného komplexu kurkuminoidov, biologicky potencovaného prírodným piperínom.

Piperín zabezpečuje zlepšenie vstrebateľnosti a zvýšenie biologickej účinnosti až o 2000% v porovnaní s bežnými extraktami kurkuminoidov.

Samostatne podávaný kurkumín nachádzajúci sa v mnohých prípravkoch sa už počas vstrebávania rýchlo mení  na neúčinné metabolity a preto nedosahuje potrebné koncentrácie v tkanivách potrebné na zabezpečenie účinnosti. 

Prírodná látka piperín použitá v zmesi TURMERIX kapslí pôsobí aktivačne, zabezpečuje dosiahnutie účinných koncentrácií v tkanivách a predĺženie účinku kurkuminoidov.

Natívne, prirodzené kurkuminoidy v TURMERIX kapsliach na rozdiel od extraktov navyše obsahujú aromatické silice, ktoré pôsobia synergicky, spoločne, zvyšujú účinnosť.

 

Použitie:

 • trombóza
 • astma
 • zahlienenie
 • zápaly
 • znížená mentálna kapacita u starých ľudí
 • detoxifikácia od ťažkých kovov
 • ochrana pred voľnými radikálmi
 • anti-age protokoly

Zloženie: biologicky aktívny komplex kurkuminoidov a aromatických silíc podzemku Curcuma longa potencovaný prírodným piperínom z plodov Piper nigrum.

Užívanie: Dospelí 1-3 kapsle medzi jedlami
- podľa telesnej hmotnosti:

do 50kg       - 1 kapsla

od 50-80 kg - 2 kapsle

nad 80 kg     - 3 kapsle

 

Kurkumín v liečbe artritídy pôsobí na viacerých úrovniach súčasne:

 

 •          tlmí antigénovo špecifickú zápalovú reakciu, čo znamená že blokuje výlučne škodlivú nadmernú zápalovú reakciu, kým funkcia imunity voči infekciám zostáva zachovaná
 •          blokuje viaceré signálne molekuly (interleukíny) ktoré zosilňujú bolestivý zápal kĺbov 
 •          blokuje zápalový účinok interleukínu IL-1-beta významne prispievajúceho k devastácii chrupavky a bolestivosti kĺbov pri reumatoidnej artritíde
 •          potláča tvorbu matrix metalloproteináz, deštruktívnych enzýmov ktoré odbúravajú chrupavku
 •          je silným inhibítorom migračných faktorov ktoré sú považované za dôležité súčasti rozvoja reumatoidnej artritídy
 •          deaktivuje enzým kolagenáza, spôsobujúci poškodenie chrupavky 
 •          novo objavený cytokín nazvaný interleukín 18 (IL-18) môže tiež zohrávať úlohu v rozvoji reumatoidnej artritídy tým že aktivuje vaskulárny endoteliálny rastový faktor (VEGF), faktor zabezpečujúci rast ciev a stenčenie kĺbnych membrán. Kurkumín tlmí účinky IL-18 na VEGF, tým redukuje angiogenézu (tvorbu ciev) a zároveň napomáha k zachovaniu zdravých kĺbnych membrán.

 

Zdroj: J.Goepp,MD: Successful RA Intervention with high-potency curcumin;Life extension magazine, March 2010

 

Aromatické silice kurkumy - účinné blokátory zápalu posilňujúce účinky kurkuminoidov

Aromatické prchavé silice zo skupiny seskviterpénov obsiahnuté v kurkume prispievajú k protizápalovým účinkom kurkuminoidov. Hlavnou zložkou éterických olejov je turmerón, tvoriaci 60% obsahu silíc. V experimentálnych pokusoch na zvieratách izolované prchavé silice kurkumy vykázali dokonca vyšší protizápalový účinok ako samostatne podávané kurkuminoidy. 

Zdroj: Lantz R.C, et al., Phytomedicine, 2005:12: pp 445-452.

 

Praktický význam uvedených zistení spočíva v tom že podávanie izolovaných extraktov kurkuminoidov v kapsliach výživových doplnkov neprináša adekvátne zvýšenie ich účinnosti úmerné dosiahnutej zvýšenej dávke kurkuminoidov.

V rozsiahlejšej klinickej dvojito-zaslepenej štúdii bola porovnaná účinnosť kurkumínu s bežne používaným nesteroidným antireumatikom (NSA) diklofenakom. 45 pacientov s miernou až stredne ťažkou reumatoidnou artritídou bolo rozdelených do 3 skupín. Prvá podskupina dostávala 2-krát denne 500mg kurkumínu, druhá 500mg kurkumínu a 50mg diklofenaku denne, tretia 50mg diklofenaku denne. Výsledky boli hodnotené počas 8 týždňového podávania. 
Najväčší ústup ochorenia bol zaznamenaný u pacientov liečených výlučne kurkumínom. Skupina liečená výlučne diklofenakom zaznamenala najnižší ústup prejavov ochorenia! Podobne v skupine so samotným kurkumínom sa zaznamenal najvyšší pokles C-reaktívneho proteínu a antistreptolyzínu O (ASO), biochemických ukazovateľov zápalových procesov.

Zdroj: Chandran B.et al.:A multicentre, randomized, controlled human clinical study to assess the efficacy and safety of biocurcumax compared to diclofenac sodium in the management of active rheumatoid arthritis;Kerala, India: Arjuna Natural Extracts Limited; 

Aj keď pôvod a príčiny vzniku reumatoidnej artritídy zostávajú len čiastočne objasnené, mechanizmus chronického zápalu tkanív je preskúmaný až na genetickú úroveň bunky. 

Nový trend v medicíne otvára možnosti využitia bezpečných liekov prírodného pôvodu s účinnosťou zameranou súčasne na viac cieľov, takzvaných „multi-target drugs“. V kaskáde zápalových mechanizmov reumatoidnej artritídy má použitie viac-cieľových látok prírodného pôvodu, príkladom ktorých je kurkumín značné klinické výhody využiteľné ako komplementárna liečba zvyšujúca úspešnosť liečby s minimalizáciou nežiadúcich účinkov.

Kurkumín je najlepšie kombinovať s kvalitnými olejmi, ako je napríklad panenský olivový olej alebo kokosový olej, kedykoľvek je to len možné. A to z toho dôvodu, že ľudské telo absorbuje kurkumín rozpustený v tuku, nie vo vode. (nepoužívajte pro-zápalové oleje ako je olej z kukurice, repky, či slnečnice...) 

V súčasnosti, viac ako 2000 publikovaných štúdií preukázalo, že kurkumín dokáže zastaviť rakovinové delenie buniek. Dokáže tiež vyvolať apoptózu, čiže programovanú bunkovú smrť.

 

PIPERÍN

Všeobecne znižujúca sa kvalita potravín zvyšuje potrebu používania rozmanitých vitamínov a výživových doplnkov nahradzujúcich chýbajúce zložky potravy. Pri zníženej kvalite potravy nadobúda veľký význam otázka lepšieho využitia jednotlivých zložiek potravy, ktoré sa nachádzajú v potrave v menšom zastúpení. V mnohých prípadoch prakticky nie je možné konzumovať tak veľké množstvá prirodzenej potravy, ktoré dokážu zabezpečiť dostatok chýbajúcich živín. Do úvahy prichádza zlepšenie využitia pri danej kvalite. Množstvo prijatej potravy zabezpečujúce rovnaký príjem živín môže byť znížené ak zlepšíme jej výživovú kvalitu napríklad pomocou pridávania prirodzených funkčných potravín zlepšujúcich vstrebávanie a biologické využitie. 

Jedným z prirodzených doplnkov potravy používaných bežne v kuchyni je čierne korenie.
Na jednej strane je prísadou do jedál všetkých gurmánov a na strane druhej je často rôznymi diétami zaraďované medzi nevhodné potraviny, ktorým sa treba vyhýbať.
Ako v skutočnosti pôsobí čierne korenie? Je to len pochúťka gurmánov a riziko možného podráždenia žalúdka?

Výsledky vedeckých výskumov ukázali, že používanie čierneho korenia do jedál môže byť jedným
z najjednoduchších a najlacnejších spôsobov ako zlepšiť kvalitu prijímanej potravy a tým následne prispieť k zlepšeniu celkového zdravotného stavu. Prečo práve obyčajné čierne korenie?

Piperín má schopnosť zvyšovať biologické využitie mnohých látok viacerými spôsobmi: 

 •  znižuje enzymatickú aktivitu črevnej sliznice, čím umožňuje prienik viacerých látok v zachovanej, aktívnej forme
 •  zlepšuje prenos aminokyselín cez črevnú sliznicu
 •  zabraňuje rozkladu viacerých látok prebiehajúcemu vo vnútri buniek a tým umožňuje predĺženie ich dostupnosti

 

Piperín je štipľavá zložka nachádzajúca sa v plodoch rastlinnej čeľade Pieprovitých - Piperaceae, kam patrí aj známe a často používané Čierne korenie – Piper nigrum. Má dlhú históriu. 

Piperín mení kurkumín na vysoko účinný liek

Piperín môže zmeniť bezvýznamne zdravotne pôsobiacu látku, korenie kurkumu na vysoko účinnu látku. Typickým príkladom je zvýšenie biologickej účinnosti kurkumínu - prírodného bojovníka proti zápalom, infekciám a rakovine. 
Zdravotné účinky mnohých látok ako napríklad kurkumínu sa nemôžu naplno prejavovať pre nízku biologickú dostupnosť zapríčinenú rýchlym rozkladom v črevnej sliznici už počas vstrebávania a následne rýchlou premenou pečeňou na neúčinný metabolit – kde prebieha takzvaná glukuronidácia. Dôkazom rýchleho odburávania kurkumínu u ľudí boli veľmi nízke alebo nemerateľné koncentrácie v plazme 1 hodinu po podaní 2g kurkumínu zdravým dobrovoľníkom. Ak bol s kurkumínom súčasne podaný aj piperín v dávke 20mg, plazmatická koncentrácia kurkumínu 1 hodinu po podaní sa zvýšila 20-násobne. Polčas rozkladu a vylučovania kurkumínu (clearance) sa tiež významne predĺžil. 
Zdroj: Shoba G.et al.:Influence of piperine on the pharmacokinetics of curcumin in animals and human volunteers; Planta Med. 1998 May;64(4):353-6.

 

Indovia skonzumujú priemerne 1,5 až 2 gramy kurkumy denne. Z koreňa kurkumy sa získava žltý prášok, ktorý je hlavnou súčasťou kari korenia.Kurkuma má veľmi silný protizápalový účinok. Hlavnou látkou, ktorá je za protizápalový efekt zodpovedná je kurkumín. 

KURKUMÍN v laboratórnych podmienkach spomaľuje vývoj mnohých typov rakoviny: hrubého čreva, pečene, žalúdku, prsníka, vaječníkov a núti bunky zomrieť ( v procese bunkovej samovraždy, známej ako apoptóza).

Nie je nijak prekvapujúce, že Indovia majú oproti ľuďom zo Západu rovnakého veku asi osminový výskyt rakoviny pľúc, devätinový výskyt rakoviny hrubého čreva, pätinový  rakoviny prsníka a desatinový rakoviny obličiek. 

Cancer Incidence, mortality and prevalence worldwide. Lyon, France: IARC Press, 2000

 

Piperín v kombinácii s kurkumínom – prírodné antidepresívum

Piperín zlepšením biologického využitia kurkumínu zvyšuje koncentráciu beta-endorfínov a serotonínu v mozgu, čím pôsobí ako prírodné antidepresívum. Tiež zvyšuje tvorbu melatonínu a celkovo zlepšuje funkčnosť mozgu.
V štúdii u ľudí sa zistilo že súčasným podávaním kurkumínu a piperínu sa dosiahlok zvýšenie účinnosti kurkumínu v podpore neurochemickej aktivity mozgu. Kombinácia kurkumínu a piperínu sa ukázala ako účinná prírodná antidepresívna liečba.

 

O kurkume sa hovorí v lekárskych textoch v Indii, Tibete, Číne a na Strednom východe viac než 2000 rokov. 

Samotná kurkuma sa v tráviacom systéme takmer nedokáže vstrebať. Keď je však zmiešaná s čiernym korením (piperín) alebo so zázvorom. 

 

Dosiahnutie účinných koncentrácií kurkuminoidov v tkanivách umožňuje použiť tento prírodný prostriedok v dlhodobej liečbe:

 • žilovej trombózy
 • zápalu žíl
 • hemoroidov
 • na zlepšenie mikrocirkulácie pri diabetickej nohe
 • na zlepšenie mikrocirkulácie nehojacich sa rán
 • v liečbe astmy
 • zahlienenia
 • zápalov dutín
 • zníženej mentálnej kapacity u starých ľudí vyplývajúcej z nedostatočného prekrvenia mozgu
 • na detoxifikáciu od ťažkých kovov
 • na účinnú ochranu pred voľnými radikálmi
 • v anti-age protokoloch hlavne u seniorov

 

 

Rakovina prostaty

 

Rakovina prostaty vzniká, keď sa bunky žľazy prostaty začnú rýchlo deliť. To znamená, že nové bunky sa tvoria tam, kde ich telo nepotrebuje a staré bunky neodumierajú, keď by mali. Tieto nadbytočné bunky vytvárajú hmotu tkaniva nazývaného nádor. Nádor sa popisuje ako „malígny“ (zhubný) vtedy, keď jeho bunky majú schopnosť šíriť sa mimo oblasti, kde sa prvýkrát vyvinuli.

 

Rakovina prostaty patrí medzi najčastejšie sa vyskytujúce zhubné typy rakoviny u mužov. Zákernosť tohto typu ochorenia spočíva v období dlhej latencie (trvá dlhý čas, kým sa ochorenie prejaví). Obdobie latencie zahrňuje chronický zápal, zväčšovanie prostaty, neskôr menšie či zväčšujúce sa problémy s močením, bolesti v dolnej časti pánvy, chrbta.

 

Z epidemiologických štúdií vyplýva zaujímavý fakt že výskyt rakoviny prostaty u mužov v Indii je jeden z najnižších na svete.

 

Posledná epidemiologická štúdia odhalila mieru výskytu rakoviny prostaty v Indii 5 prípadov na 100.000 mužov ročne.

V kontraste, v USA je miera výskytu 110 prípadov na 100.000 mužov ročne.

 

Porovnaním uvedených dvoch regiónov sveta zistíme že muži v USA trpia až 20-násobne častejším výskytom rakoviny prostaty.

 

Frekvencia výskytu rakoviny prostaty na Slovensku je približne 20 prípadov na 100.000 mužov ročne.

 

Rizikové faktory

 

Karcinóm prostaty je ochorenie, ktoré môže postihnúť hociktorého muža, ale existuje celý rad rizikových faktorov, ktoré treba mať na pamäti a prebrať ich s Vaším lekárom v prípade, že máte pochybnosti.

 

Vek

Muži pod 50 rokov majú nízke riziko karcinómu prostaty; po dosiahnutí 50. roku riziko stúpa.

 

Genetika

Zvýšené riziko majú muži, ktorých otcovia a/alebo bratia mali karcinóm prostaty, čo platí ešte silnejšie, ak bol postihnutý viac ako jeden prvostupňový príbuzný (otec alebo brat). Ak je príbuzný s karcinómom prostaty mladý, riziko je ešte vyššie. U mužov pod 56 môže byť jeden gén zodpovedný za asi 65% karcinómov prostaty.

 

Zaujímavým faktom súvisiacim s nízkym výskytom rakoviny prostaty je zjavne pravidelná konzumácia kurkumy, priemerne skonzumované množstvo kurkumy v indickej populácii predstavuje 2 až 2,5g denne. Súvislosť kurkumínu a nízkeho výskytu rakoviny potvrdzujú aj početné vedecké práce.

 

Zníženie aktivity NF-kappaB kurkuminoidmi pôsobí protizápalovo, zabraňuje poškodeniu DNA a mutáciám,

obmedzuje nekontrolované delenie buniek, predchádza vzniku rakoviny.

 

 

 

 

Recenzia (1)

Napísať recenziuPoznámka: HTML nie je preložené!

-            +

Odoslaním recenzie súhlasíte s jej uverejnením. Zároveň súhlasíte s uverejnením všetkých osobných údajov, ktoré ste uviedli v texte recenzie a svoje meno. Osobné údaje spracovávame v súlade s dokumentom o Ochrane osobných údajov.