NAKLÍČENÉ KONOPNÉ SEMIENKO 200g

NAKLÍČENÉ KONOPNÉ SEMIENKO 200g

Kód produktu:
Dostupnosť:
Skladom
Cena: 5,88€ Bez DPH: 4,90€
Popis
Naklíčené a šetrne vysušené konopné semienko. Sila prebudenej prírody!
Môžete jesť rovno alebo pridať do ľubovoľných pokrmov či už celé alebo pomleté.
Super ingrediencia do smoothie.

Konopné semienko sa často označuje ako superpotravina, pretože obsahuje cez 26% mimoriadne dobre využiteľnej bielkoviny, a až 27% polynenasýtených mastných kyselín (omega-3 a omega-6) v ideálnom pomere 2 až 3:1.
Nelúpané konopné semienko je v obľube aj vďaka extra vysokému obsahu nerozpustnej vlákniny (takmer 30%), ktorá jemne dráždi steny čreva a tak vyvoláva prirodzené peristaltické sťahy, čo ocenia najmä tí, ktorí majú problémy s vyprázdňovaním.

Konopné semienko je výborným zdrojom vitamínov skupiny B, vrátane kyseliny listovej, takisto vitamínu E a mnohých minerálov ako železa, magnézia, medi, zinku, fosforu a mangánu.

Konopné semienka môžete jesť len tak, surové, alebo jemne chvíľku opražiť na panvici s morskou soľou či korením, alebo aj na sladko s ryžovým či jačmenným sladom alebo kokosovým cukrom. Alebo pridajte do cesta na chlieb či slané pečivo ako chrumkavú ingredienciu. Nestratia sa ani v muesli, šaláte a pod. Môžete pomlieť napr. na makovom mlynčeku alebo v mixéri a pridať do múky alebo aj do ovocnej či makovej plnky, čím ju obohatíte o výnimočné proteíny, PUFA a vlákninu.

 

Jemne naklíčené semienko je výborné na prípravu konopného mlieka: semienko umyte, vhodťe do mixéra, pridajte trošku vody a dobre pomixujte.
Potom doplňte vodu v pomere 1:5 až 1:15 k semienku - podľa toho aké chcete mlieko intenzívne.
Chvíľku pomixujte a preceďte cez jemné sitko.
Mlieko môžete dosladiť medom alebo prírodným sladidlom podľa Vašeho výberu, takisto môžete dochutiť vanilkou, kakaom či škoricou alebo ako len chcete.

Zloženie: 

100% *Bio Raw konopné semienko surové nelúpané (živá strava = raw).
*bio = z ekologického poľnohospodárstva

Krajina pôvodu:Kanada

 
Recenzia (0)

Napísať recenziuPoznámka: HTML nie je preložené!

-            +

Odoslaním recenzie súhlasíte s jej uverejnením. Zároveň súhlasíte s uverejnením všetkých osobných údajov, ktoré ste uviedli v texte recenzie a svoje meno. Osobné údaje spracovávame v súlade s dokumentom o Ochrane osobných údajov.