KOKOSOVÁ MÚKA 1 kg 100% kokos

KOKOSOVÁ MÚKA 1 kg 100% kokos

Kód produktu:
Dostupnosť:
Skladom
Cena: 4,50€ Bez DPH: 3,75€
Popis

výživná a bezlepková alternatíva bežnej pšeničnej múky neobsahujúca žiadne z bežných alergénov. Má veľmi nízky obsah cukrov, sacharidov a kalórií.

Zlepšuje trávenie a má nízky glykemický index, čo znamená, že nemá za následok náhle zvyšovanie inzulínu, vďaka čomu je obľúbená aj medzi diabetikmi. Je bohatá na vlákninu, unikátne MCT tuky, proteíny a množstvo ďalších živín potrebných pre správne fungovanie ľudského tela.

Kokosová múka patrí medzi takzvané superpotraviny, ktoré spomaľujú proces starnutia, zvyšujú fyzickú energiu a duševnú pohodu a znižujú riziko srdcových chorôb, diabetu, porážky či rakoviny.
Kokosová múka nie je klasická múka— neobsahuje žiadne obilniny ani orechy, na ktoré sú dnes mnohí ľudia alergickí.
Je vyrobená čisto z kokosovej dužiny.
Keď sa odstráni vonkajšia vrstva kokosu, ostane čerstvá kokosová dužina. Z tej sa odstráni mlieko, usuší sa pomalým pečením na nízkej teplote, pomelie sa, a tak vzniká kvalitná kokosová múka iba z jednej ingrediencie -  z kokosu, bez pridania akýchkoľvek aditív či konzervantov.

KOKOSOVÁ MÚKA:
1. Podporuje správne fungovanie metabolizmu
2. Má vysoký obsah vlákniny
3. Pomáha dosiahnuť a udržať zdravú hladinu glukózy v krvi
4. Je bezlepková
5. Je nízkosacharidová - vhodná pre SCD diétu


 

Kokosovú múku je možné využiť v sladkých aj slaných receptoch. Je nesladená a má jemnú chuť a vôňu kokosu, no perfektne sa spája s inými ingredienciami a neprebíja ich chuť.

Kokosová múka je v suchom stave ľahká, jemná a vzdušná; keď sa však použije pri varení a pečení, jedlu dodá hutnejšiu štruktúru.

Keďže má vysoký obsah vlákniny, pri varení a pečení, treba počítať s tým, že absorbuje viac vody ako iné múky. 
Kokosová múka sa dá použiť na zahustenie polievok a omáčok alebo na obaľovanie pokrmov miesto strúhanky -Kokosová múka sa dá použiť ako zdravá, bezlepková alternatíva strúhanky a klasickej múky na obaľovanie jedál - pridajte napríklad čierne korenie, cesnakový prášok, papriku a himalajskú soľ  (prípadne bylinky, vňaťky) - použite na obaľovanie pokrmov.

Recenzia (0)

Napísať recenziuPoznámka: HTML nie je preložené!

-            +

Odoslaním recenzie súhlasíte s jej uverejnením. Zároveň súhlasíte s uverejnením všetkých osobných údajov, ktoré ste uviedli v texte recenzie a svoje meno. Osobné údaje spracovávame v súlade s dokumentom o Ochrane osobných údajov.