HIMALÁJSKÁ SOĽ 1 kg ružová jemne mletá

HIMALÁJSKÁ SOĽ 1 kg ružová jemne mletá

Kód produktu:
Dostupnosť:
Skladom
Cena: 1,98€2,28€ Bez DPH: 1,65€
Popis

Neupravovaná, bez chemického spracovania.

Použitie: výborná náhrada kuchynskej jedlej soli pri príprave pokrmov, do kúpeľa, detoxikácia, hojenie rán....

Obsahuje mnoho dôležitých minerálov, vďaka ktorým má typickú oranžovú až ružovú farbu.

Všetky minerály obsiahnuté v himalájskej soli majú pre ľudský organizmus veľký význam. Vďaka zloženiu má soľ prirodzenú účinnosť na všetky orgány a nervové tkanivá. Zvyčajne používané kuchynské soli sú väčšinou zložené len z chloridu sodného a jodidu draselného, s doplnenými prísadami proti zhrudkovaniu. Himalájska soľ je výborná na ochutenie teplých aj studených pokrmov. Využívať ju môžete každý všedný deň a navyše  tým prospejete svojmu organizmu.

V krajinách, kde sa konzumuje aj dnes prírodná himalájska soľ : časti Pakistanu, časti Indie, Číny, Kórea, nie je vôbec bežné aby lekári odporučili menej soliť. Na to by nemal dôvod, lebo táto soľ sa správa v tele radikálne ináč, ako chémia – chlorid sodný (bežná kuchynská aj morská soľ z potravín).

Ak prijmeme vyššiu dávku chloridu sodného, je okamžite stimulovaný imunitný systém. Prečo ? Pretože imunitný systém považuje chlorid sodný za nebezpečnú látku.

Naopak, keď prijmeme himalájsku soľ,  organizmus ju rozpoznáva ako nevyhnutnú zložku stravy, na ktorú bol v tejto podobe nastavený. 

ZUBY – 26 % roztok zubný kameň odstránite vo veľmi krátkej dobe – maximálne za 1 mesiac komplet : vezmite si malý štamprlík – najmenší aký máte v domácnosti. Nalejte do neho z vášho roztoku len celkom malé množstvo – tak aby ste boli v stave v tomto štamprlíku namočiť zubnú kefku. A takto si umývajte zuby.

Ako sa zbaviť migrény? 


Prichystajte si približne 3 dcl pohár s čistou vodou a nasypte do neho 1/2 až 1 čajovú lyžičku Himalájskej soli. Pre lepšiu chuť môžete pridať citrónovú šťavu. Dobre premiešajte, aby sa všetka soľ rozpustila a následne vypite. Bolesť hlavy by mala do niekoľkých minút ustúpiť, poprípade sa zmierniť.

 

ZÁPACH Z ÚST – s 10 % roztokom odstránite natrvalo a zlepšíte hygienu v ústnej dutine . Jednoducho vyplachovať – preglgávať v ústach. Zápach v ústach spôsobuje nesprávna strava v žalúdku, alebo pokazené zuby, prípadne iné choroby ústnej dutiny. Je samozrejmé potrebné riešiť pôvod zápachu.

 

DETOXIKÁCIA TELA – kúpeľom min 1 % roztok – v priebehu 20 minút viditeľné výsledky. Kúpeľ musí trvať min 40- 60 minút a musí byť dodržaná stála teplota vody v min. 37°C, inak soľ neprenikne cez otvory v koži do tela. To znamená, že ako sa voda bude ochladzovať, bude treba pripúšťať ďalšiu horúcu vodu a vyrovnávať teplotu. A teda je potrebné teplotu kontrolovať teplomerom.

 ZRÝCHLENÉ HOJENIE – čerstvé rany do 3,5 % roztoku, ináč do 10 % roztok týka sa aj jaziev, zápalov, bolestí kĺbov, prechladnutia, nádchy, chrípky .

 UŠI– 1% roztok , alebo ako prírodná náhrada za ušné kvapky. Namočiť tyčinku, alebo vatu do roztoku a bežne ako aj s inými prostriedkami vymývať. 1 % roztok je vynikajúca vec na čistenie očí a nosnej dutiny. Krv obsahuje približne 1 % soli. A teda smiete takýto roztok bez problémov natiahnuť cez nosné dierky priamo do vnútra a cez pusu, alebo druhú dierku ho vytlačiť. Nebude Vás v nose nič páliť a vydezinfikujete vnútorné dutiny.

 POKOŽKA TVÁRE – 1% roztok denno denným umývaním vyhladíte vrásky, odstránite akné a iné problémy na tvári. Umyť tvár a vodu neutierať, ale nechať soľ zaschnúť na pokožke.

 EKZÉMY – psoriasis a iné napr na rukách, nohách, tele – začať 3% roztokom a stupňovať až na 8–10%. Užívanie : do roztoku namočiť handru a touto obaliť príslušnú plochu napríklad ruku, alebo nohu. Ak obalenie nie je možné, tak prikladať obklad na postihnuté miesto .


Viac ako 80-84 minerálnych prvkov, ktoré sa v prírodnej Himalájskej kamennej soli nachádzajú a v bežnej kuchynskej soli chýbajú.
Bežnú kuchynskú soľ kúpite v akejkoľvek predajni potravín.
Mnohí z vás viete, že zloženie tejto soli je čistý CHLORID SODNÝ. Morská soľ nie je o nič hodnotnejšia, je to taktiež len obyčajný čistý CHLORID SODNÝ získaný z mora.
Problém s obyčajnou kychynskou soľou je, že prebytočný nevylúčený chlorid sodný a iné chemické zlúčeniny sa v našom tele spolu s nevylúčenými bielkovinami zo živočíšnych produktov usádzajú v kĺboch a cievach. Následne tu vplyvom času, napevno ako kameň, skryštalizujú. Je to obdobný proces, ako keď sa na dne varnej kanvice kryštalizuje a uchytáva vodný kameň. Tento proces je sprevádzaný zvýšenou kyslosťou, a tým dochádza aj k vyplavovaniu vápnika z vlastných kostí.
Toto všetko sa deje nenápadne a prebieha pomaly molekulu za molekulou, deň za dňom. Časom sa prihlasujú prvé problémy: bolesti chrbtice, kĺbov, kostí a s tým spojené všetky druhy problémov v oblasti pohybu, zvýšený krvný tlak a silne skôrnatené cievy. Naopak používanie prírodnej neupravovanej – nerafinovanej soli nie je spájané v tak širokej miere s negatívnymi následkami na zdravie. Národy konzumujúce (v rozumnej miere) prírodnú nerafinovanú kamennú soľ vykazujú podstatne menší alebo žiadny stupeň poškodenia svojich ciev a kĺbov, zapríčineného chloridom sodným.

Skladujte na suchom a chladnom mieste - uzavreté.

Krajina pôvodu: Pakistán - pohorie Himalájí


VHODNÉ PRE SCD diétu

 
Recenzia (0)

Napísať recenziuPoznámka: HTML nie je preložené!

-            +

Odoslaním recenzie súhlasíte s jej uverejnením. Zároveň súhlasíte s uverejnením všetkých osobných údajov, ktoré ste uviedli v texte recenzie a svoje meno. Osobné údaje spracovávame v súlade s dokumentom o Ochrane osobných údajov.